جلسه کاری بر سر مزار بوئینگ

بوئینگ
اقتصادبرتر

رویترز نوشت : مدیر سازمان هواپیمایی دولت فدرال با نمایندگان سه شرکت بزرگ خطوط هوایی آمریکا که ازصاحبان هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ می باشند ونیز اتحادیه خلبانان ملاقات کرده و در مورد دو تصادف مرگبارهواپیمای بوئینگ که اخیرا اتفاق افتاد و مسیر پیش رویشان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۶ فروردین ۹۸

پس از مرگ ۳۴۶ نفردر انفجاری که در ماه اکتبر روی داد و منجر به سقوط هواپیمای بوئینگ اتیوپی در خارج از آدیس آبابا شد هم اکنون بیش از ۳۰۰ هواپیمای بوئینگ۷۳۷ در سراسر جهان بلااستفاده مانده و پروازشان متوقف شده است.

*دعوت به همکاری بوئینگ از خلبانان و کارشناسان پرواز بین‌المللی

حدود یک ماه پیش  نیز شرکت هواپیمایی بوئینگ برای از سرگیری فعالیت هواپیمای ۷۳۷ مکس در خطوط هوایی جهان، از خلبانان، هماهنگ‌کنندگان و کارشناسان پرواز بین‌المللی دعوت به همکاری کرد.

به گزارش رویترز، شرکت آمریکایی بوئینگ اعلام کرد به منظور از سرگیری فعالیت هواپیمای مدل ۷۳۷ مکس در خطوط هوایی کشورهای مختلف جهان، بیش از ۲۰۰ خلبان، کارشناسان فنی و هماهنگ‌کننده پرواز برای شرکت در یک جلسه اطلاعاتی دعوت شده‌اند.

این جلسه به منظوربیان روند تکمیل شدن نرم‌افزار برنامه‌ریزی شده بوئینگ تشکیل شد و البته در انتظارتایید نهایی است تا از نحوه عملکرد آن در ایمنی این هواپیما اطمینان یایند.

بوئینگ در بیانیه‌ خود اعلام کرده بود که این جلسه بخشی از برنامه‌ای است که برای دسترسی به تمام اپراتور‌های فعلی و آینده مدل ۷۳۷ مکس و همچنین هماهنگ‌کنندگان بومی آن‌ها برگزار می‌شود و برای بحث درباره نرم‌افزار و به روزرسانی آموزش‌های این مدل هواپیما هماهنگ شده است.

سخنگوی بوئینگ اذعان کرده بود که نشست مذکور یکی از سری نشست‌های حضوری اطلاعاتی خواهد بود. وی همچنین در ادامه گفت: «در این زمینه برنامه‌ریزی کرده‌ایم و هماهنگی برای برگزاری نشست‌های بیشتر را ادامه خواهیم داد تا با همه مشتریان و کاربران کنونی و آینده مکس ارتباط داشته باشیم».

از سوی دیگر، مدیر عامل شرکت هواپیمایی اندونزی، نیز که اعلام کرده بود به دلیل کاهش اعتماد مسافران پس از سانحه هوایی سال گذشته این کشور سفارشات خرید جت ۴۹، هواپیمای ۷۳۷ مکس را لغو کرده است لذا دعوت به این جلسه را رد کرد.

پیش از این نیز مدیران خطوط هوایی اتیوپی از بوئینگ این سوال را مطرح کرده بودند که آیا این شرکت به خلبانان اطلاعات کافی درباره نرم‌افزار «تهاجمی» که دماغه هواپیما را به سمت پایین می‌برد، داده است یا خیر؟. این مطلب موضوع اصلی در تحقیقات درباره دلایل سقوط هواپیمای مسافربری این کشور است که چندی پیش با ۱۵۷ سرنشین چند دقیقه پس از برخاستن از زمین سرنگون شد.

شایان ذکر است، ۳۷۱ فروند هواپیمای ۷۳۷ مکس در ناوگان شرکت‌های هواپیمایی جهان، پس از سقوط مرگبار دو فروند از این نوع هواپیما در اتیوپی و اندونزی زمین گیر شدند. در پی سقوط هواپیمای ۷۳۷ مکس هواپیمایی اتیوپی، ۱۵۷ نفر جان خود را از دست دادند. پیش از آن نیز به دنبال سقوط هواپیمای ۷۳۷ مکس اندونزی، ۱۸۹ نفر جان خود را از دست داده بودند.

مقامات شرکت هواپیمایی آمریکایی، شرکت هواپیمایی متحدین ایرلند و شرکت هواپیمایی جنوب غربی در جلسه حضور داشتند، دان الول، مدیر عامل  سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا، در این نشست گفت که می خواهد قبل از اینکه آژانس تصمیم به بازگشت “مکس ۷۳۷” به سرویس دهی خطوط هوایی بگیرد، می خواهد از دیدگاه های اپراتورها و خلبانان نیزآگاه شود.

الول گفت، “دیدگاه عملیاتی شرکت کنندگان در جلسه” حائز اهمیت زیادی است چرا که سرمایه شان به خطر افتاده است و آژانس تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا با موشکافی دقیق راه حل مناسبی برای نجات این سرمایه  به کار بندد.

آمریکایی ها در بیانیه ای اعلام کردند: “اعتماد داشتن به سازمان هواپیمایی دولت فدرال سرلوحه کار ماست و همکاری دوجانبه در روند اجرای این پروژه ادامه خواهد یافت.

خلبانان آمریکایی و جنوب غربی، از جمله بزرگترین اپراتورهای” مکس” از این نشست استقبال کردند، اما ذکر کردند که قبل از بازگشت دوباره هواپیماهای بوئینگ به پرواز در خطوط هوایی، لازم است تا بسیاری از مسائل مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

دنیس تیجر، سخنگوی انجمن خلبانان بعنوان نماینده خلبانان آمریکایی ، به خبرنگاران گفت: “ما باید بار دیگر به بوئینگ اعتماد کنیم و پرواز آن را در خطوط هوایی جهان از سر بگیریم.”

او افزود: “ما باید تاریخ را به فراموشی سپرده و اعتماد از دست رفته را بار دیگر به این هواپیما بازگردانیم البته برای این امر به زمان زیادی نیاز داریم.

آمریکا و متحدین آن، از اوایل ماه ژوئن پرواز ۷۳۷ MAX را از برنامه های خود حذف کرده اند، این در حالی است که خطوط هوایی جنوب غربی روز پنج شنبه اعلام کردند که توقف پرواز جت های مکس، که  از ۵ ماه اوت ادامه دارد و منجر به لغو تقریبا روزانه ، ۱۶۰ پرواز در برنامه های آنان شده است همچنان تا تابستان تمدید خواهد شد.

بوئینگ با برنامه ریزی مجدد روی نرم افزار”بوئینگ مکس ۷۳۷″ به منظورپیشگیری ازاشتباه داده ها درراه اندازی سیستم ضد انفجاری در حال انجام کاراست ، پیش از این عدم کارایی صحیح این نرم افزار بعنوان علت سقوط این نوع هواپیما در دو پرواز خود در اتیوپی و اندونزی عنوان شده بود.

سازمان هواپیمایی دولت فدرال اظهارداشت که دراین نشست به بازبینی، یافته های مقدماتی دو تحقیق در مورد تصادفات و مرور کلی پیش بینی های پیشرفت های نرم افزاری بوئینگ و آموزش خلبان ها پرداخته و آن ها  را مورد بررسی قرار داده است.

به دنبال تصمیم  کنگره در سال ۲۰۰۴ مبنی بر نقش اساسی تولیدکنندگان درسازمان هواپیمایی دولت فدرال، این اجازه را به آنان می دهد تا در مورد گواهینامه و آموزشهایی که برای به پرواز درآوردن این جت ارائه شده است را مورد تحقیق و بررسی قرار دهند.

کاپیتان جان ویکس، رئیس هیئت مدیره انجمن خلبانان خطوط هوایی جنوب غربی، در نامه ای اظهار نگرانی کرد که ممکن است حوادث پیش آمده در سقوط بوئینگ بیش از پیش در اذهان عمومی ماندگار شود و به این ترتیب، دولت فدرال برای حقوق پرسنل خود دچار کسری بودجه شود که امری پیچیده به نظر می رسد، اما وی در عین حال  خواستار ادامه تحقیقات دقیق در مورد بوئینگ شد.

سازمان هواپیمایی دولت فدرال آمریکا با همکاری روسای حمل و نقل هوایی کشورهایی همانند چین، اروپا، کانادا، برزیل، اندونزی، اتیوپی و سایر کشورها به بازبینی پرونده بوئینگ پرداخته و بررسی های دقیقی را در این مورد به انجام رسانده است.

همچنین دادستان فدرال، دفتر بازرس کل ادارۀ حمل و نقل و پنل نوارآبی نیز بررسی گواهینامه هواپیما را مورد بررسی قرار می دهند.

ویکس همچنین گفت: “اولین و مهمترین هدف غایی این فرآیند باید حفاظت از زندگی و جان مسافران و به طور کلی مسافرتهای عموم مردم باشد.

*اکرم صدیقی- سردبیر سایت

پاسخ دادن