جنگ تجاری؛ کامودیتی‌ها

اقتصادبرتر

اوایل هفته، ترامپ در یک تویت صحبت از عدم توافق تجاری با چین کرد و باعث شد که بازارهای جهانی که شانس توافق تجاری چین و آمریکا را نزدیک به ۱۰۰% میدانستند، سقوط کنند!

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، ارزش سهام آسیا در کمترین سطح ۶ هفته اخیر بوده و نزولی است  تنش در روابط دو کشور ادامه دارد و ترامپ دیروز گفت که #چین امید زیادی به روی کار آمدن یک دولت ضعیف دموکرات در دوره بعدی ریاست جمهوری و انعقاد یک قرارداد بهتر داشته که وی اجازه این کار را نداده و تعرفه ها را به ۲۵% افزایش میدهد تا ۱۰۰ میلیارد دلار درامد گمرکی بیشتر نصیب آمریکا شود.

جهت اطلاع هیات چینی در این هفته آخرین دور مذاکرات دوجانبه را با آمریکا در واشنگتن انجام میدهد و در صورت عدم توافق، تعرفه ها از فردا جمعه اجرایی میشود … موسسه مالی ژاپنی نامورا Nomura شانس توافق را در مذاکرات این هفته ۱۰% دانسته و شانس عدم توافق را در آینده ۵% میداند.

تورم سالانه تولیدیهاى امریکایى در ماه اپریل به کمترین سطح یک سال اخیر (زمان شروع #جنگ_تجارى ) رسیده است.
پیام این موضوع به بازار “تداوم رشد پایدار تولید” است که منجر به ادامه سیاست #صبر در فدرال رزرو و عدم افزایش بهره خواهد بود.

کسر تراز تجارى امریکا در تجارت با چین هم شاهد بهبود به نفع امریکاست و از ۲۴٫۷۶$- به ۲۰٫۷۵$- رسیده است!
بازار سهام از این موضوع متنفع هستند.

اما نگاه بازار باز هم به روند مذاکرات تجارى امریکا و چین خواهد بود!

#کامودیتی بایستی منتظر بود و دید که آیا بازار این هفته شاهد دومین خبر شگفتی ساز خواهد شد یا خیر … اگر آمریکا و چین در مذاکرات فردا به توافق برسند، #کامودیتیها و بازار #سهام منفجر میشود وگرنه!

پاسخ دادن