جنگ حقوقی در انتخابات آمریکا آغاز شد

با حساس شدن وضعیت آرا در ۵ ایالت باقیمانده و دادخواست رسمی ستاد انتخاباتی ترامپ برای بازشماری آرا در میشیگان، دو حزب برای ورود به فاز حقوقی آماده شدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ آبان ۹۹

هر دو نامزد گفته‌اند خود را برای اختلافات حقوقی بعد از انتخابات آماده می‌کنند. هر یک از نامزدهای انتخابات می‌توانند درخواست کنند، در بیشتر ایالت‌ها آرا دوباره شمارش شود. مخصوصا اگر آرا ایالتی به هم نزدیک باشد. در انتخابات ۲۰۲۰ رای‌های پستی بیش از دوره‌های قبل بود و این احتمال وجود دارد که اعتبار آرای پستی در دادگاه مورد سئوال قرار بگیرد. همچنین شکایات حقوقی ممکن است به دیوان عالی برده شود که بالاترین مرجع قضایی در آمریکا است. اتفاق مشابه در سال ۲۰۰۰ میلادی اتفاق افتاد، وقتی که دیوان عالی شمارش دوباره آرا در فلوریدا را به نفع جرج بوش و جمهوری‌خواهان متوقف کرد.

دونالد ترامپ با اطلاعاتی که از وخامت آرای خود در ایالات مختلف داشت، تلاش فراوانی کرد تا پس از مرگ روث بیدر گینزبرگ، قاضی سرشناس دیوان عالی آمریکا که چندی پیش بر اثر سرطان درگذشت، تا پیش از انتخابات، ایمی کنی برت، قاضی محافظه‌کار طرفدار خود را به عنوان جانشین وی منصوب کند تا در چنین شرایطی بتواند از رای وی بنفع خود استفاده کند.

پاسخ دادن