جنگ روانی با طعم کرونا

جنگ روانی با طعم کرونا

وقتی می گوییم کرونا یک جنگ روانی تمام عیار و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ست، از چه حرف می زنیم؟

تهران – اقتصادبرتر – ۹ اسفند ۹۸

🔹وقتی می گوییم کرونا یک جنگ روانی تمام عیار و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ست، از چه حرف می زنیم؟

🔻کسی از آمار امارات، عربستان، اسرائیل، آمریکا، انگلیس… اطلاع دقیق ندارد؛ اما در رسانه های نیابتی جمهوری اسلامی که روزانه و سر ساعت مشخصی آمار ابتلا، فوتی و ترخیص را اعلام می کند، باید پنهان کار و دروغگو وانمود شود.

🔸هر روز ده ها بیمار کرونا در ایران بهبود یافته ترخیص می شوند؛ ولی #بی_بی_سی فقط آمار قربانیان را تکرار می کند.

◾️خدمات بیمارستان ها روزانه رو به افزایش است و شهرها مدام در حال ضدعفونی و توزیع اقلام بهداشتی روزافزون؛ اما مردم فقط باید اخبار قحطی روزهای اول را بشنوند.

🔰ترکیه از ورود طلاب ترک تبار ساکن قم به کشورشان جلوگیری کرده و حاضر به پذیرششان نیست؛ آن وقت جمهوری اسلامی که مسوولان و پزشکانش از روز اول در کنار مردم قرار گرفته و حتی قربانی می دهند، باید ضد مردم معرفی شود.

✅ وضعیت سانفرانسیسکو قرمز شده و شیوع کرونا در بین بی خانمان های آمریکایی سرعت عجیبی پیدا کرده و ترامپ می گوید اوضاع تحت کنترل است. اما همه دنیا باید حرف روحانی مبنی بر بازگشایی مراکز تعطیل از شنبه را تخطئه و بولد کنند.

🔹طبق آمار رسمی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه فقط در دی ماه که اوج شیوع کرونا بوده بیش از ۲۲هزار چینی وارد ترکیه شدند؛ اما باید اسم طلاب جامعه المصطفی به عنوان عاملان شیوع کرونا در منطقه مطرح شود.

🔸سازمان صنایع دفاعی خط تولید مایع ضدعفونی‌کننده راه‌اندازی کرده و روزانه، ۲۰ هزار لیتر مایع ضدعفونی‌کننده و ده ها هزار ماسک تولید و و در اختیار مردم قرار می دهد؛ اما فقط اخبار قحطی و احتکار و افزایش چند برابری قیمت به گوش مردم برسد.

🔺در عربستان کنسرت بین المللی زمستانی در حال برگزاری ست و اسپانیا جشن پرتقال را حاضر نشده تعطیل کند. ولی همه دنیا باید تصاویر حرم های مطهر قم و مشهد را به عنوان عامل انتشار و گسترش ویروس نمایش دهند.

💢نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) توانمندی و عملکرد ایران در مدیریت کرونا را یک نمونه موفق و مثال زدنی در جهان و منطقه ذکر می کند. اما مردم فقط باید خبرهای تمسخرآمیز از سوءمدیریت ها بشنوند.

*محمد عبدالهی

پاسخ دادن