جنگ روانی ترامپ علیه ایران

ترامپ که روزهای پایانی ریاست جمهوری خود را با دلخوری کامل از ایران سپری می‌کند، جنگ روانی جدیدی را علیه ایران راه انداخته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۱ دی ۹۹

دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا که ۱۹ روز دیگر کاخ سفید را با فضاحت ترک می‌کند، این روزها بشدت نگران اقدام تلافی جویانه ایران برای انتقام گیری از عملیات تروریستی است که به شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده منجر شد. ترامپ در یک اقدام پیشدستانه و عملیات روانی بمب افکن ب ۵۲ نیروی هوایی این کشور را راهی خلیج فارس کرده است تا به ایران هشدار دهد که اقدامی علیه منافع آمریکا انجام ندهد. از سوی دیگر حملات مشکوک به سفارت آمریکا در عراق که گفته می‌شود کار نیروهای وابسته به عربستان و رژیم صهیونیستی است نیز بهانه ای برای پرواز بمب افکن‌های آمریکا در منطقه شده است. ترامپ که به خوبی می‌داند هر اقدام نابخردانه وی علیه ایران می‌تواند کل منطقه را به آشوب بکشد و تهدیدی جدی علیه منافع آمریکا باشد، با کمک عربستان و رژیم صهیونیستی عملیات روانی جدیدی را علیه ایران راه انداخته است. از سوی دیگر عربستان برای تحریک ایران، دست به اقدامات خرابکارانه زده از جمله تهدیداتی را متوجه نفتکش‌های ایرانی کرده است. اقدامات تحریک آمیز مثلث ترامپ، رژیم صهیونیستی و عربستان با دو هدف انجام می‌شود، نخست عملیات روانی علیه ایران که اقدامی علیه منافع آمریکا انجام ندهد و دوم تحریک ایران برای دست زدن به اقدام نظامی

نخبگان آمریکایی در دو حزب جمهوریخواه و دمکرات معتقدند، ترامپ در روزهای پایانی ریاست جمهوری خود نمی تواند اقدام نظامی در منطقه انجام دهد. وی برای هر اقدامی که بوی جنگ از آن برآید نیازمند قانع کردن نمایندگان کنگره و سنا است. ایران تا کنون در قبال اقدامات تحریک آمیز ترامپ، رژیم صهیونیستی و عربستان رفتار منطقی ای از خود نشان داده است.

پاسخ دادن