جوابیه ایران ایر

پیرو درج مطلبی در آن رسانه محترم در روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه سال جاری با عنوان “بلاتکلیفی مسافران ایران ایر در فرودگاه امام خمینی” جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارسال می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید براساس ماده ۲۳ قانون مطبوعات نسبت به درج آن اقدام لازم به عمل آید.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

پرواز ۷۱۹ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به مقصد فرودگاه استانبول طبق برنامه قرار بود در ساعت ۸ و ۵ دقیقه بامداد روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه سال جاری فرودگاه  حضرت امام خمینی (ره) را به مقصد این فرودگاه ترک نماید که به علت نامساعد بودن هوای استانبول و به جهت حفظ ایمنی مسافران پرواز لغو گردید.

این موضوع به آن دسته از مسافرانی که شماره تلفن آنان در زمان خرید بلیت ثبت شده بود، در ساعت ۲۰:۵۳ و ۲۰:۵۴ و ۲۰:۵۷ دقیقه اطلاع رسانی شده که به فرودگاه مراجعه نداشتند. این در حالی است تعدادی از مسافران این پرواز که بلیت خود را از سایتی خریداری کرده بودند به دلیل عدم ثبت شماره تلفن مسافر ین پیامک را دریافت نکردند.

شایان ذکر است واحد فروش “هما” با مشاهده لیست مسافران این پرواز، مجددا در ساعت ۲۰:۵۸ و ۲۱:۴۰ دقیقه پیامک لغو پرواز را ارسال می نماید که این دسته از مسافران به دلیل ذکر شده این پیامک را دریافت نمیکنند.

متاسفانه بعضا مشاهده شده است علی رغم درخواست های متعدد “هما” مبنی بر لزوم ثبت شماره تلفن مسافر در زمان خرید بلیت، شماره تلفن های غیرواقعی ثبت می گردد و از این رو مسافران پیامک های حاوی اطلاعات مربوط به پرواز را دریافت نکرده و همین امر سرگردانی آنان را به همراه دارد.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” ضمن اخطار به چنین دفاتر و سایت های فروش بلیت و ضمن عذرخواهی از مسافران این پرواز به جهت مشکلات پیش آمده اعلام می دارد نامساعد شدن هوا و به تبعیت آن باطل شدن پرواز از مواردی است که ایرلاین در به وجود آمدن آن نقشی ندارد و هواپیمایی “هما” استرداد وجه دریافتی را در دستور کار خود قرار داده و از سایر دفاتر خدمات مسافرتی و سایت های فروش بلیت تقاضا دارد در اسرع وقت نسبت به بازگرداندن مبالغ دریافتی همت گمارند.

حسین جهانی

مدیرکل روابط عمومی

پاسخ دادن