جواب دندان‌شکن چاوشی به همسر خواننده لس‌آنجلسی!

جواب دندان‌شکن چاوشی به همسر خواننده لس‌آنجلسی!

سالهاست که به اظهار نظر خارج‌نشینان درباره زندگی مردم ایران عادت کرده‌ایم. کسانی که هیچ اطلاعی از وضع واقعی مردم ندارند و مدام تز روشنفکری ارائه می‌دهند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر سالهاست که به اظهار نظر خارج‌نشینان درباره زندگی مردم ایران عادت کرده‌ایم. کسانی که هیچ اطلاعی از وضع واقعی مردم ندارند و مدام تز روشنفکری ارائه می‌دهند. این رفتار را حتی از به ظاهر هنرمندانی که مدام از عشق به مردم ایران سخن می‌گویند و چندیست از کشور خارج شده‌اند، بارها دیده‌ایم.

در جدیدترین اتفاق، همسر ابراهیم حامدی (ابی) شروع به تاخت و تاز اینستاگرامی کرده و در پست توهین‌آمیزش، علاوه بر تمسخر اعتقادات عده کثیری از مردم ایران، آن هم در شب‌های قدر که متعلق به حضرت علی (ع) است، محسن چاوشی را هم بی‌نصیب نگذاشته. مهشید حامدی در پست اینستاگرامی‌اش نوشته:

«آدم به چشم و گوش و تمامی اعصاب رسانه ای خود و اطرافیانش شک می‌کند، ازاخبار ایران. دارم به این نتیجه میرسم که حکومت ایران و ترامپ همدستی جانانه ای با هم دارند! یک ایرانی، به ترامپ خبر سفر قاسم خان را میرساند، ترامپ هم قاسم خان را نفله می‌کند. ترامپ تهدید به زدن خاک ایران با موشک می‌کند، ایران خودش یک هواپیمای مسافر بری را در آسمان ایران با موشک ساقط می‌کند. نه تنها از محاکمه خطاکاران خبری نیست، بلکه با گردن کلفتی از استرداد جعبه سیاه هواپیما هم خودداری می‌کنند. ترامپ تهدید به زدن قایقهای ایرانی مهاجم در خلیج فارس می‌کند، ناو جماران ناوچه کنارک را میزند، ایرانیان هم تسلیت میگویند و پسوند شهید هم به تمام جانباختگان می‌دهند و سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی هم با نرمش موضوع را یک اشتباه عادی در رزمایشهای ارتشی اعلام می‌کند!فقط باید دعا دعا کنیم که ترامپ تهدید دیگری نکند چون افراد حکومتی دست به سینه نشسته اند تا اجرا کنند!در اوج پندمیک کرونا و جنگ تمام دنیا با ویروس کوید۱۹، زمانی که تمام کشورهای جهان در راه نگاهداری مردم در خانه هایشان میلیونها دلار خرج می‌کنند ، تمام هم و غم حکومت ایران فرستادن مردم به نماز جمعه و بازگشایی امامزاده ها و قبور مذهبی است. تعجبی هم ندارد شما تا به حال آقای جنتی را اینچنین سر و حال دیده بودید، که در عکس بالا در حال جمع آوری پول از قبر یکی از همین امامزاده ها است؟ حالا در اوج این اتفاقات ترسناک در کشوری که معلوم نیست چه اشخاص ناکارآمدی انگشتشان روی ماشه است و هر روز فاجعه ای در پیش است، به فدراسیون جهانی شنا اعتراض کرده اند ویدیٔوی شناگران ایرانی را که چند دختر خانم البته نه با مایو که لباس رسمی شناگران است، بلکه با لباس ورزشی، از صفحه حذف شود!چرا؟ چون خانم‌ها طبق قوانین جمهوری اسلامی ظاهر نشده بودند! به اینجا که میرسیم میبینیم هیچ تعجبی ندارد دیدن ویدیٔوی چندش اور جوانی که با لذت از تجاوز به بدن و روح یک دختر بچه ۹ ساله تعریف میکند، و اجازه این عمل شنیع را هم از برادر جانی و یا پدر بدبخت و محتاج دختر و علمای مذهبی گرفته است. بعد از تمام این جنایات با خود فکر می‌کنیم آیا هنرمند نتیجه حکومت است؟ یا چنین جامعه ای به هنرمند آگاه نیازمند است؟ آیا هنرمند حق دارد در جامعه ای که بر روی بشکه عقب ماندگی که از باروت مذهب پر شده کبریت حریق افروز باشد؟ دیدن این بیت بر صفحه یک آرتیست نفس را در سینه حبس می‌کند«با یدالله و با_تیغ علی ذولفقار _سینه گردنکشان _اذن دهد میدرم» از مجموعه کلمات این بیت بوی تعفن عقب ماندگی و وحشیگری میبارد.»

محسن چاوشی که بارها خود را در دغدغه‌مندی برای مردم و مشکلات اجتماعی کشور و همچنین عشق به ائمه ثابت کرده، در برابر این پست توهین‌آمیز ساکت ننشست و حسابی از خجالت ابی و سایر خوانندگانی که در کنسرت معروف عربستان پا روی صحنه گذاشتند و به مردم ایران پشت کردند، درآمد. به خصوص ابراهیم حامدی که علاوه بر کنسرت، داور برنامه تلنت شو به ظاهر ایرانی و در واقع عربستانی با دلارهای سعودی هم می‌باشد. جواب محسن چاوشی، این شعر عمیق با همراهی عکس پست خود مهشید حامدی است:

«تعفن!
رایحه‌ی تخمیر است
که قهقهه‌زنان می‌پیچد
به مشام و جیب‌هایِ بی‌گناه
و البته بیچاره گوش‌های عربده‌خواه

تعفن!
کج فهمی‌ است و روخوانی‌
و هیجان لحظه‌ای دیده شدن
و البته شنیده شدن
غیرِ جغرافیای بد مستِ پُرعربده
و کفش‌های طلا یادمان باشد
آن دو جفت، دوازده اعدامی بود
زیر پای شما به عربستان.

اگر طلاست نعلینتان،
ما هنوز رختمان عزاست
به سبزی و نان زنده‌ایم
البته بدون بی‌خندانِ رفسنجان.

عربده نکش شبه ماه!
کمی آرام بتیغان
بیا اینجا
و کمی مزه کن پوستِ شیر را
کمی بخوان و ‌اندکی گوش باش
جای نوشیدن و چرخیدن.

من از تو داغ‌ ترم
ادای داغ در نکن
که شمشیرِ ذوالفقارِ من
مست میدان است
و آماده به گردنکشان
جیب بُران
و عربده کشان … و البته
یاد عربده کشی دیگر افتادم متعارف
همان که پشیمان است “مثل سگ”
و افتخار می‌کند
به کاباره
و شهامتِ تهران ندارد!

یا علی…»

خانم مهشید که با دیدن این پست و حمله طرفداران چاوشی به پیجش حسابی جا خورده بود، باز هم در حساب اینستاگرام خود پستی منتشر کرد. بسیاری از کاربران اینستاگرام و توییتر نوشتند همسر ابی تا سال‌ها نمی‌تواند معنای شعر محسن چاوشی را درک کند که البته با توجه به ادبیات این خانم کاملا حق دارند. جواب همسر ابی بدین شرح است:

«این جوابه سراپا خشم وغرور و بد دهانی جناب چاووشی است در جواب نوشته بنده. به واقع این ها فکر می‌کند چه کسی هستند؟ تمام درد و رنج مردم را که مطرح شده دور ریخته و بند کرده اند به بیتی که به نظر بنده وحشیانه است؟ شاید دلخور هستند که حتی اسمشان را نیاوردم؟ این ها چه جور موجوداتی هستند که خودشان را تا این حد در اوج میبینند؟ و اینگونه وحشیانه به دارو ندارت میتازند؟ این هنرمند است؟ مانند حزب اللهی های دبش و یا داعشیان، خندیدن و می خوردن و رقصیدن را جرمت می‌کنند. من ۲۸ سال است در کنار زیباترین روح هنرمند درخشیدم جانم گمان میکنی در لنگه کفشی چون شما مایع چشمگیر شدن یافته ام؟ زهی خیال باطل زهی خودپسندی. واقعا شهامت صحبت کردن از عربده زدن دارید؟ ای خواننده ماشینی که تا به امروز به کمک حکومت جیب مردم را خالی کردید و اگر من جرات تهران آمدن ندارم، شما که انجایید و ادعا دارید چرا جرات کنسرت زنده گذاشتن ندارید؟ آنقدر مرد نیستیدکه با خودم طرف شوید و نازنین مرد من را به لیچار گوییهایتان وارد نکنید. چقدر به خود میبالم که «شبه ماهم» که نامم است، تو چه هستی تاریک و سیاه چاله ای متعفن. بله آقای پاسدار، جواهر من افتخار می‌کند به کاباره، به جایی که چون نوجوان هنرنمایی کرد و اولین ماشین رختشویی را برای مادرش خرید به جایی که با دستمزدهایش مادر فرش میخرید و بعد ها خانه خرید. شما ریاکارانه چند زندانی آزاد کردید و تبلیغاتتان گوش دنیا را کر کرد، چاقوکشان کوچکتان که به صفحه ام گسیل کردید از این بزرگواری مینویسند نیاز به یاد آوری شاعرانه نبود. ابی سالیانه زندانیان بدهکار را از طریق دوستانش آزاد می‌کند و اطمینان دارم از باگوییش در اینجا ناراحت خواهد شد. شما همچنان داغ باش و شمشیر زولفقار بچرخان که ۴۰ سال است دور دور شماست. مرد باش تا شاید به لشگر بزدلت کمی مردانگی بیاموزی.»

بعد از این ماجراها، ویدیویی از ابراهیم حامدی در شبکه‌های مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر دلجویی ابی از محسن چاوشی! در حالی که این ویدیو دو سال قبل ضبط شده و با حال و وضع خارج از حالت عادی ابراهیم حامدی بیشتر شبیه یک شوخی است! به نظر می‌رسد کافی است طرفداران آقای ابی این ویدیو را ببینند و در طرفداری خود تجدید نظر کنند!

پاسخ دادن