جوینت ونچر بی ام و در چین در معرض ورشکستگی

گروه خودروسازی هوآچن،‌ صاحب هولدینگ خودروی بریلیانس، به دلیل ورشکستگی مجبور به تغییر ساختار خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، یکی از بستانکاران گروه خودروسازی هوآچین به دادگاه شکایت برده است. گروه خودروسازی دولتی هوآچین در ایالت لیاونینگ در ماه گذشته از عهده پرداخت طلب یکی از بستانکاران خود به مبلغ یک میلیارد یوآن (معادل ۱۵۱٫۸۸ دلار) برنیامده است و حالا هوآچین به جمع چند شرکت دولتی در چین پیوسته که به اعتبار شرکت های دولتی لطمه می زنند و موجب کاهش شدید اعتماد سرمایه گذاران به بازار شده و به اعتبار اوراق بهاردار صدمه شدید وارد آورده اند.

شرکت خودروسازی بریلیانس از این گروه با شرکت بی ام و آلمان جوینت ونچر (سرمایه گذاری مشترک) دارد. هوآچین با احتمال تجدید ساختار مواجه شده است،‌ چون شرکت فناوری اتومبیل گِژی ‌ تقاضای تجدید ساختار هوآچین را به دادگاه شهر شنیانگ تقدیم کرده است. هنوز اصلاً معلوم نیست که دادگاه چه رأیی به این تقاضا بدهد. صاحبان اوراق قرضه در هوآچین تجدید ساختار به دلیل ورشکستگی را نامطلوب ارزیابی می کنند چون در اجرای این فرآیند، مبلغ ناچیزی دست آنها را خواهد گرفت.

به گفته مؤسسه سرمایه بازار دایوا Daiwa Capital Markets ، ورشکستگی هوآچین در حال حاضر روی عملیات خودروسازی بریلیانس،‌ شریک تجاری بی ام و، تأثیر ناچیزی دارد اما می تواند روی برنامه های خصوصی سازی این شرکت تأثیر نامطلوب برجای بگذارد. نماینده گروه هوآچین در حال حاضر از اظهار نظر خودداری می کند.

پاسخ دادن