حباب سکه همچنان ادامه دارد

اقتصاد برتر

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه میزان حباب سکه ۵۰۰ هزار تومان است، قیمت سکه جدید را چهار میلیون و ۹۶۵ هزار تومان اعلام کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، آیت محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص روند قیمت ها در بازار گفت: قیمت ها نسبت به هفته گذشته کاهشی بوده، لذا کاهش قیمت برای کاسب ها، بازار و داد و ستد خیلی آزار دهنده نبوده، التهاب نداشته و اگر این روند اندکی بهتر مدیریت شود ممکن است آرامش بیشتری به بازار تزرق شود.

طبق گفته محمدولی قیمت انواع مسکوکات طلا در بازار امروز، یک مثقال طلا ۱۷ عیار یک میلیون و ۹۵۶ هزار تومان، یک گرم طلا ۱۸ عیار ۴۵۱هزار و ۳۰۰ تومان، سکه جدید چهار میلیون و ۹۶۵ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۷۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۵۱ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۱۰ هزار تومان معامله شد. همچنین اونس جهانی طلا ۱۲۸۷دلار بوده که نشان از کاهشی بودن آن دارد.

وی در خصوص علت روند کاهشی قیمت ها اظهار کرد: سیاستی که بانک مرکزی بعنوان پدر اقتصاد کشور دارد، مدیریت نسبتا خوب است و باید در مسیری حرکت کند که روز به روز بهتر شود، همچنین نگرش مسئولین در بحث اقتصادی مثبت و بهم نزدیک شده است.

طبق گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر کاهش اونس جهانی طلا که روی قیمت طلا اثرگذار است، اصلی ترین عامل است.

محمدولی تاکید کرد: در بحث اقتصادی کشورهای دیگر که گاهی شیطنت و نگاه منفی دارند؛ در حال حاضر حرکت و نگاهشان مثبت است و معاملاتشان در این مسیر که روی اونس جهانی طلا تاثیر گذار است.

وی در پایان میزان حباب سکه را ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

اونس_جهانی ۱٫۲۷۸٫۱ دلار

مظنه: ۱٫۹۳۹٫۰۰۰ تومان

گرم_۱۸_عیار: ۴۴۷٫۳۸۸ تومان

سکه_امامی: ۴٫۹۱۰٫۰۰۰ تومان

سکه_بهار: ۴٫۸۱۰٫۰۰۰ تومان

نیم_سکه: ۲٫۷۴۰٫۰۰۰ تومان

ربع_سکه: ۱٫۷۵۰٫۰۰۰ تومان

سکه_گرمی ۱٫۰۱۰٫۰۰۰ تومان

دلار?? ۱۴٫۶۲۰

یورو ?? ۱۶٫۴۹۰

پوند انگلستان??????? ۱۸٫۷۴۰

دلار کانادا?? ۱۱٫۰۲۰

دلار استرالیا ?? ۱۰٫۱۴۰

فرانک سوییس?? ۱۴٫۴۹۰

یوان چین?? ۲٫۱۰۰

درهم امارات ?? ۴٫۰۰۰

لیر ترکیه ?? ۲٫۴۴۰

پاسخ دادن