حذف سفارش فروش سهام عدالت ممکن می‌شود؟

آزادسازی سهام عدالت؛ در هاله‌ای از ابهام!

اجرا نشدن درخواست فروش سهام عدالت در دوره رشد و مثبت بازار یکی از مشکلاتی است که سهامداران عدالت نسبت به آن معترض هستند.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر اجرا نشدن درخواست فروش سهام عدالت در دوره رشد بازار یکی از مشکلاتی بود که سهامداران عدالت نسبت به آن معترض بودند. اما در شرایطی که بورس در مسیر نزولی قرار گرفته و قیمت سهام از ارزش بالایی برخوردار نیست، سفارش های فروش سهام عدالت در زمان کوتاهی اجرا می شود و سهامداران را با زیان مواجه کرده است. به دنبال این جریان، سخنگوی آزادسازی سهام عدالت از امکان حذف سفارش فروش سهام عدالت در آینده نزدیک خبر داد.

لغو فروش سهام عدالت
از زمان آزادسازی سهام عدالت و امکان فروش این سهام، سهامداران با مشکلات مختلفی از جمله عدم واریز پول فروش سهام عدالت مواجه شده اند که حسن قالیباف اصل رییس سازمان بورس برای رفع این مشکل سهامداران از آنها خواست تا با مراجعه به سایت های مربوطه اطلاعات خود را کامل کنند.

برخی سهامداران نیز از واریز پول فروش سهام عدالت بصورت هفتگی یا ماهانه در مبالغ ۸ تا ۱۰ هزار تومان خبر دادند و نسبت به این موضوع معترض بودند.

با افت ارزش سهام عدالت نیز بسیاری از سهامداران که سفارش فروش سهام عدالت خود را در روزهای صعودی بازار ثبت کرده بودند، معترض هستند که چرا گزینه ای برای حذف سفارش فروش سهام عدالت وجود ندارد و در این شرایط نزولی کارگزاری‌ ها به سرعت در حال فروش سهام عدالت هستند.

شکایت از سهام عدالت
حسین فهیمی سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در خصوص عدم واریز وجوه حاصل از فروش سهام عدالت گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر عدم واریز پول فروش سهام عدالت و یا واریز مبلغ کمتر از رقم واقعی گزارش نشده، اما اگر چنین موردی وجود داشته باشد، فرد باید با ارسال شکایت وضعیت سهام عدالت خود را پیگیری کند.

به گفته فهیمی در مواردی ممکن است سهامدار سفارش فروش سهام عدالت را ثبت کرده باشد ولی به دلیل تکمیل نبودن اطلاعات وارد شده، درخواست فروش سهام عدالت فرد ثبت نشده باشد و سهام به فروش نرفته باشد. به این ترتیب پولی نیز برای سهامدار واریز نمی شود.

اما به درخواست فروش سهامدارانی که اطلاعات تلفن همراه و شماره شبای آنها به طور دقیق در سایت وارد شده باشد، رسیدگی خواهد شد و سهامداران برای اطلاع از صحت اطلاعات خود می توانند به سامانه sahamedalat.ir مراجعه کنند و در صورتی که با گذشت بیش از ۱۰ روز علت عدم ثبت سفارش مشخص نشد، موضوع را با مراجعه غیر حضوری به یکی از کارگزاری‌ ها پیگیری کنند.

انجام اقدامات لازم برای حذف سفارش فروش سهام عدالت
به گفته حسین فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت، بسیاری از سهامداران عدالت خواستار حذف درخواست سفارش فروش سهام عدالت بوده‌اند که بطور جدی پیگیر عملی شدن این طرح هستیم و به دنبال این هستیم تا کارگزاری و سیستم ‌های مستقر در شرکت سپرده‌ گذاری این امکان را برای سهامداران فراهم کنند تا در صورتی که از ادامه روند فروش منصرف شده باشند، بتوانند درخواست فروش را لغو کنند.

اما سهامداران باید توجه داشته باشند که حذف سفارش فروش سهام عدالت زمانی برای سهامدار ممکن می شود، که سفارش فروش او از سوی کارگزار به سیستم ارسال نشده باشد. در غیر این صورت، حذف سفارش فروش به طی شدن مراحلی نیازمند است و در حال حاضر مشغول انجام اقدامات لازم بر روی زیرساخت ‌های آن هستیم تا حتی در صورت ارسال شدن سفارش فروش بتوان درخواست را حذف کرد.

پاسخ دادن