حرکت کاروان بزرگ نظامی آمریکا به سمت سوریه

منابع مطلع در عراق به شبکه المیادین گفتند، یک کاروان نظامیان آمریکایی حامل سلاح‌ها و مهمات سنگین از عراق وارد سوریه شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش اسپوتنیک، این منابع می‌گویند همزمان با حرکت این کاروان بالگردهای نظامی آمریکا نیز بر فراز آسمان پرواز می‌کردند. این کاروان با عبور از گذرگاه «التنف» در جنوب غرب عراق وارد سوریه شد. برای دومین بار است که در یک هفته اخیر آمریکا انواع سلاح و مهمات را از عراق به سوریه انتقال می‌دهد. چند روز قبل منابع سوری از اعزام کاروان آمریکایی متشکل از ۲۴ دستگاه کامیون حامل تسلیحات، مهمات و لوازم لجستیکی مواد و ملزومات لازم به پایگاه نیروهای ایالات متحده در شهر الشداده سوریه خبر داده بودند.

آمریکا ابتدا به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش با نیروهای کُرد وابسته به یگان مدافع خلق در شمال شرق سوریه متحد شد؛ اتحادی که به مخالفت شدید دولت ترکیه علیه حضور این نیروهای کُرد در شمال سوریه و همچنین بروز تنش در روابط دوجانبه واشنگتن- آنکارا انجامید.

با این حال، آمریکا به آموزش نظامی این نیروها پرداخته و هزاران دستگاه کامیون مملو از سلیحات نظامی را برای آنان ارسال کرده است.

آمریکا در مجموع دارای ۱۱ پایگاه نظامی در استان‌های الحسکه، الرقه و دیرالزور سوریه- مناطق تحت کنترل نیروهای کُرد وابسته به یگانهای مدافع خلق- است.

پاسخ دادن