حریرچی: نمی توانم بگویم چه کسانی مخالف جلوگیری از سفر نوروزی بودند

با دست خالی با کرونا نمی‌شود جنگید

معاون وزیر بهداشت گفت : برخی از اعضای ستاد مقابله با کرونا مخالف جلوگیری از سفر‌های نوروزی بودند لذا امروز شاهد نتیجه این مخالفت‌ها هستیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

حریرچی گفت : شیوع کرونا انگلیسی در ۸۵ درصدکشور بخاطر سفر‌های نوروزی، حضور مردم در بازار‌ها و دورهمی‌های عیدانه است و باید شاهد شمار بالای تلفات در دو هفته آینده باشیم.

حریرچی گفت : متاسفانه در ستاد مقابله با کرونا عده ای مقابله با کرونا را جدی نگرفتند و ما امروز شاهد نتیجه این نوع برخورد‌ها هستیم.

حریرچی به این سئوال خبرنگار صدا و سیما که پرسید کدامیک از اعضای ستاد مقابله با کرونا با جلوگیری از سفر‌های نوروزی مخالفت کردند؟ گفت من نمی توانم بگویم کدامیک از اعضا با جلوگیری از سفر‌های نوروزی مخالفت کردند.

حریرچی گفت : همه کلان شهرها در وضعیت قرمز قرار گرفته اند. وی توصیه کرد کشور دو هفته باید تعطیل شود تا جلوی شیب تند کرونا گرفته شود. معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برغم شیب موشکی شیوع کرونا اما محدودیت‌های مشاغل در این شهرها به خصوص تهران رعایت نمی‌شود.

ایرج حریرچی گفت : اکنون ۲۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهرستان نارنجی، ۵۱ شهرستان زرد و فقط ۱۱ شهرستان آبی هستند در واقع ۸۵ درصد کشور در وضعیت قرمز و نارنجی است

پاسخ دادن