حزب الله لبنان: احتمال جنگ با اسرائیل وجود دارد

اقتصادبرتر

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: احتمال جنگ با اسرائیل از روی مسئولیت پذیری و نه ایجاد رعب و وحشت در دل مردم است.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۵ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از المنار، سیدهاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اعلام کرد که معادله موجود با دشمن پاسخ متقابل است و یکی از نتایج آن ایستادن دشمن صهیونیست روی یک پا و نیم است. اگر بتوان دشمن صهیونیست را در حالتی از ترس و وحشت نگه داشت، حداقل از شر جنایات فجیعش در امان می مانیم. دشمن امروز به دنبال گزینه‌های دیگری برای برخورد با مقاومت و راه دیگری برای مقابله با آن است که این نشان دهنده شکست دشمن است. اگر دشمن موفق شده بود که حزب الله را از لحاظ سیاسی در داخل کشور محاصره کند ، آیا او به همه این تضادها نیاز داشت؟

‏وی همچنین در پاسخ به شایعات مطرح شده درباره  مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی لبنان با رژیم صهیونیستی در راستای عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی گفت که چنین ادعاهایی نادرست و بی پایه و اساس است. صفی الدین تصریح کرد، هر آنچه درباره مذاکرات و ترسیم مرزهای دریایی گفته می‌شود، برای هدف قرار دادن حزب الله است و واقعیت ندارد. در پرونده دولت، حزب الله خواهان تشکیل هر چه زودتر آن است. ما تاکید کردیم که لبنان به یک دولت موثر نیاز دارد زیرا زمان به نفع لبنانی ها نیست. ما بخشی از جامعه لبنان هستیم. گزینه ما مقاومت و دفاع از این کشور است و از آن در برابر نفوذ اسرائیلی دفاع خواهیم کرد.  ما از ابتدا گفته بودیم که تحریم های آمریکایی باعث تضعیف حزب الله و مقاومت نخواهد شد. گزینه مقاومت برای لبنانی ها گزینه دنیا و آخرت است و به وجود، فرهنگ و اصول و ارزش های ما مرتبط است.

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در بخش دیگری از اظهاراتش به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: فقدان شهید سلیمانی اگرچه خسران بزرگی برای محور مقاومت است، اما مقاومت متوقف نخواهد شد. سردار سلیمانی با کارهایی که از خود برجای گذاشته است و همه آنچه که ارائه کرده است، در جمع ما حضور دارد و اگر امروز از اقتدار و پیروزی برخوردار هستیم به این دلیل است که وی از این نظر نسبت به کشورهای منطقه برتری بزرگی داشت.

پاسخ دادن