حساسیت به واکسن کرونا در افراد دارای ژل های تزریقی

مطالعات نشان می دهد افراد دارای ژل های زیبایی تزریق شده به صورت بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ شرکت Moderna آمریکا دچار تورم و التهاب شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر،  مشاهدات حاکی از آن است که افراد دارای تزریق ژل در نواحی لب، بینی، چشم یا مناطق دیگر صورت شان احتمالاً با تورم و التهاب در آن نواحی بعد از دریافت واکسن کووید ۱۹ شرکت Moderna مواجه خواهند شد. این عوارض در طول آزمایشات بالینی اولیه و همچنین در برخی افراد بعد از دریافت این واکسن مشاهده شد. در حال حاضر سازمان غذا و دارو آمریکا در مورد بروز التهاب و تورم در افراد دارای فیلرهای زیبایی در صورت شان بعد از دریافت واکسن این شرکت بیوتکنولوژی هشدار داده است.

به گفته متخصص پوست ارشد این مطالعه، سیستم ایمنی بدن بعد از دریافت واکسن موجب التهاب می‌شود. این واکنش سیستم ایمنی در برخی نواحی بدن به دلیل وجود ماده غیرطبیعی در بدن است. محققان معتقدند این عارضه جانبی به راحتی از طریق مصرف آنتی هیستامین‌ها و استروئیدها قابل درمان است. محققان تاکید می‌کنند این عوارض جانبی نباید مانع از دریافت واکسن توسط افراد شود چراکه محافظت در مقابل کووید ۱۹ که بسیار کُشنده است ضروری است.

پاسخ دادن