حساسیت فوق العاده مردم نسبت به امتیازات مقام‌های دولتی

مجلس
اقتصاد برتر

این روزها که مردم در تنگنای شدید اقتصادی و معیشتی قرار دارند، حساسیت‌های جامعه بشدت روی امتیازات هر چند کوچکی که به مسئولان حکومتی داده می‌شود بسیار افزایش یافته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ مهر ۹۹

مردم هر امکانی را که خارج از روال معمول به مسئولان دولتی داده می‌شود تبعیض و رانت می‌دانند و نسبت به آن بلافاصله واکنش نشان می‌دهند و رسانه‌های سیاسی نیز بلافاصله اینگونه موارد را بزرگنمایی می‌کنند سپس رسانه‌های بیگانه نیز از آن بهره برداری می‌کنند. از جمله انتقاداتی که این روزها فراوان مطرح شده و بازتاب‌های گسترده ای نیز داشته است، تحویل خودرو دنا صفر، خارج از نوبت و قسطی به نمایندگان مجلس و یا تحویل واکسن آنفلوانزا بدون رعایت نوبت به بهداری مجلس شورای اسلامی بوده است. برخی واکنش‌های رسانه‌های همگانی سیاسی و برخی نیز نشان دهنده وضع اقتصادی و معیشتی خراب جامعه و کاهش تاب آوری مردم است که هیچگونه تبعیضی را بر نمی تابند و بلافاصله نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند. در همین زمینه حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در پاسخ به این سوال که آیا خبر دریافت ۱۵۰۰عدد واکسن آنفولانزا توسط بهداری مجلس صحت دارد، گفت: من از بهداری مجلس پرس و جو کردم مجلس ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا ‌را دریافت کرده است. شهریاری اضافه کرد: تعداد ۱۵۰۰ واکسن، ‌نمایندگان مجلس خدمه و کارکنان را شامل می‌شود. بهداری مجلس با این استدلال که تعدادی مریض سرطانی داریم، واکسن‌ها را دریافت کرده است.

انتقاد مردم به مجلس این است که چرا در شرایطی که بیماران و افراد پر خطر در جامعه هنوز واکسنی دریافت نکرده اند، مجلس باید برای خود اولویت قایل شود و با نفوذ واکسن آنفلوانزا را دریافت کند!

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت : من موافق دریافت این واکسن‌ها نبودم ابتدا باید مردم دریافت می‌کردند بعد به مجلس، داده می‌شد. شهریاری گفت : من این مجلس را انقلابی نمی دانم و انتقادها را درست می‌دانم.

پاسخ دادن