حضور فعال شرکت مس در دومین همایش و نمایشگاه «ایران جیمکس»

دومین همایش بین‌المللی اکتشاف مواد معدنی با نگرش ویژه بر توسعه پایدار از تاریخ ۸ تا ۱۰ بهمن در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. به گفته «شهریار متوکل» شرکت مس با برگزاری کارگاه‌ها و سخنرانی‌های تخصصی در این نمایشگاه و همایش حضور فعال خواهد داشت.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مس پرس، «شهریار متوکل» مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت #مس با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه که با حضور شرکت‌های پیشرو اکتشافی کشور برگزار می‌شود، سخنرانی‌ها، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی علمی و کاربردی با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی در زمینه اکتشاف مواد معدنی برگزار خواهد شد و آخرین دستاوردها و تجربه‌های اکتشافی جامعه اکتشافی به اشتراک گذاشته می‌شود.

مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت مس با اشاره به بهره‌گیری شرکت مس از دانش روز در زمینه اکتشافات اظهار داشت: در راستای انجام فعالیت‌های اکتشافی نوین، مشارکت با مجموعه‌های توانمند بین‌المللی و همکاری عملی – فنی و تخصصی با اساتید زبده و باتجربه دانشگاه و سازمان نظام مهندسی معدن در حوزه اکتشاف انواع کانسارهای مس و عناصر همراه در برنامه کاری این شرکت لحاظ شده است.
وی افزود: هم‌اکنون در حوزه همکاری با نهاد‌های توانمند بین‌المللی شرایط همکاری یا مشارکت با یک شرکت معتبر در زمینه اکتشاف ذخایر معدنی و استخراج و بهره‌برداری از کشور روسیه در دست بررسی است.

مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت مس در ادامه به دیگر فعالیت‌های در دست اقدام امور اکتشافات شرکت مس اشاره کرد و گفت: در بخش سامانه‌های اطلاعات اکتشافی، ارتقا و برزو رسانی مداوم سیستم متمرکز اطلاعات در دست انجام است به‌صورتی‌که تمامی داده‌های اولیه و اطلاعات اکتشافی پس از طی مراحل مختلف اعتبارسنجی به شکل استاندارد در پایگاه داده ویژه‌ای ثبت و نگهداری می‌شوند و از این رو زمینه بروز خطا در داده‌های اکتشافی تولید شده به حداقل می‌رسد.
وی افزود: مراحل پیاده‌سازی این سامانه با موفقیت انجام‌شده و ثبت داده‌های موجود با سرعت و دقت کافی در حال انجام است.

پاسخ دادن