حمله به نویسنده کتاب آیات شیطانی در نیویورک

«سلمان رشدی» نویسنده کتاب آیات شیطانی هنگام سخنرانی در نیویورک مورد حمله یک فرد ناشناس قرار گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی که به ساحت پیامبر اسلام (ص) اهانت کرده بود هنگام سخنرانی در نیویورک در آمریکا، مورد حمله قرار گرفته است. منابع خبری می‌گویند سلمان رشدی پس از این حمله به زمین افتاده اما هنوز مشخص نیست او با مشت هدف قرار گرفته است یا با چاقو. برخی منابع خبری گزارش داده‌اند که سلمان رشدی در حال سخنرانی در یک مرکز آموزش غیرانتفاعی به نام مرکز «چوتوکوآ» در نیویورک بوده است. نیروهای امدادی سلمان رشدی را با بالگرد اورژانس به بیمارستان منتقل کردند. برخی منابع حال رشدی را وخیم گزارش کرده‌اند.

  • پلیس نیویورک: سلمان رشدی از ناحیه گردن مجروح شده است

پلیس ایالتی نیویورک در بیانیه‌ای گفته که سلمان رشدی از ناحیه گردن مجروح شده، اما وضعیت او هنوز مشخص نیست. در بیانیه پلیس نیویورک آمده است: «ساعت ۱۱ صبح امروز ۱۲ آگوست ۲۰۲۲ (به وقت محلی) یک مظنون مرد به سمت تریبون دوید و به رشدی و مصاحبه‌کننده حمله‌ور شد.  رشدی ظاهراً بر اثر اصابت چاقو در ناحیه گردن زخمی شد و با بالگرد به بیمارستانی در آن ناحیه منتقل شد. مظنون بازداشت شده است.» رویترز و آسوشیتدپرس نوشته‌اند که از حال او فعلاً اطلاع دقیقی در دست نیست. رویترز به نقل از سخنگوی مؤسسه چوتوکوآ (Chautauqua) نوشت: «ما با یک وضعیت اورژانسی مواجه هستیم. فعلاً نمی‌توانم جزئیات بیشتری بیان کنیم.»

  • شاهد عینی: سلمان رشدی ۲۰ ثانیه در حال کتک خوردن بود

آسوشیتدپرس به نقل از یک شاهد عینی نوشت: «ضارب به سرعت روی سکو قرار گرفت و شروع به کتک زدن سلمان رشدی کرد. ابتدا از خود میپرسی چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ ولی به سرعت تا حد بسیار زیادی روشن شد که سلمان رشدی در حال کتک خوردن است. این اقدام حدود ۲۲ ثانیه طول کشید.»

پاسخ دادن