حمله یک مهاجم به ساختمان کنگره

حمله یک فرد مهاجم به ساختمان کنگره باعث کشته شدن مهاجم و یک پلیس ساختمان کنگره شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

منابع آمریکایی از تیراندازی در مقابل ساختمان کنگره آمریکا و کشته و زخمی شدن سه نفر در این حادثه شد. بگزارش رویترز پس از این حادثه ساختمان کنگره آمریکا به دلیل وجود تهدید امنیتی بسته شده است.

خودرو فرد مهاجم پس از عبور از حصار‌های امنیتی ساختمان کنگره، باعث جلب توجه ماموران امنیتی و تیراندازی به طرف وی شد.

گفته می‌شود مهاجم مشکل روحی داشته است اما برخی می‌گویند وی از حامیان سیاهپوستان بوده است که معتقد است، پلیس مخالف سیاهان است و سیاهپوستان را می‌کشد.

طبق تصاویر منتشر شده از اطراف کنگره، پلیس در اطراف آن مستقر شده است و به تمامی افرادی که در داخل کنگره حاضر بودند تاکید شد تا در داخل بمانند و از پنجره‌ها فاصله بگیرند.

پلیس کنگره نیز در این راستا تصریح کرده است که، خودرو فوق در بخش شمالی کنگره به سوی حصار‌ها رانندگی کرده که طی آن یک افسر پلیس کشته و یک نفر مجروح شده و فرد مظنون کشته شده است.

خبرنگار سی‌ان‌ان نیز گزارش داده است که، شاهد حضور آمبولانس‌ها و یک بالگرد در بیرون از ساختمان کنگره بوده که دست کم یک نفر با برانکارد از محل حادثه منتقل شده است.

رسانه‌ها نیز اعلام کرده است که، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در پی وقوع این حادثه، با تیم امنیت ملی نشستی برگزار می‌کند. بایدن در واکنش به این حادثه از ماجرا ابراز تاسف کرده و دستور داده است پرچم آمریکا بر فراز کاخ سفید نیم افراشته شود.

پلیس کنگره آمریکا به علت آنچه یک تهدید امنیتی خارجی عنوان شده اطراف ساختمان کنگره را مسدود کرده است.

پاسخ دادن