حناچی: شهرداری در جریان کرونا ۹میلیون دلار ضرر کرد

شهردار تهران می‌گوید کاهش جدی استفاده از وسایل نقلیه عمومی ۹ میلیون دلار به شهرداری ضرر زده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۹ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، پیروز حناچی به خبرگزاری فرانسه گفته که تردد با خودروی شخصی برای شهروندان ایمن‌تر است: «اما همین مسئله دودی را که اغلب آسمان پایتخت را می‌پوشاند تشدید می‌کند.»

شهردار تهران ابراز نگرانی کرده که با برقراری دوباره محدودیت در سفر با خودرو، قطارهای مترو بار دیگر در ساعات اوج ترافیک، پر جمعیت و پرخطر شوند. او افزوده که بازار تهران نیز که مملو از خریداران است، می‌تواند کانونی برای گسترش هرچه بیشتر کرونا باشد.

*کرونا؛ تعداد مبتلایان جوان در تهران دو برابر شده است

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران می‌گوید شاهد تغییر سن مراجعان به مراکز درمانی هستیم. علیرضا زالی اعلام کرده که بالاترین مراجعان در تهران در بازه سنی ۵۰ تا ۵۹ سال قرار دارند و مراجعان ۳۰ تا ۳۹ ساله در رده دوم. زالی خبر می‌دهد که در سه هفته گذشته، سهم افراد گروه سنی ۱۰ تا ۱۹ ساله دو برابر شده است.

ستاد مقابله با کرونا پیشنهاد کرده که ساعات کار تمامی سازمان‌ها تغییر کند، تعداد کارکنان تقلیل یابد و طرح ترافیک تهران معلق شود. ایرنا به نقل از زالی می‌نویسد: «برخی از مداخلات اگر در وقت مناسب اعمال نشوند، ممکن است فردا دیر باشد.»

علیرضا زالی یادآور شده که رعایت فاصله گذاری در اتوبوس، مترو و تاکسی مستلزم افزایش سه برابری ناوگان حمل و نقل است: «چنین چیزی میسر نیست بنابراین باید از تولید سفر در تهران جلوگیری کرد.

پاسخ دادن