حکم متهمان بانک سرمایه صادر شد

اقتصادبرتر

قاضی مسعودی مقام،‌ رییس دادگاه متهمان بانک سرمایه گفت:مدیران بانک سرمایه به ۲۰ سال زندان محکوم شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبتربه نقل از فارس، قاضی مسعودی مقام  مبنی بر حکم متهمان پرونده بانک سرمایه گفت: علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه هر کدام به ۲۰ سال زندان،‌ ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شدند.

وی در رابطه با بقیه متهمان گفت: جلسه دادگاه هادی رضوی بعد از عید انجام می‌شود و پرونده سایر مدیران و ارکان اعتباری هنوز از دادسرا ارسال نشده است.

مسعودی مقام درباره اظهارات شیخ الاسلام در پرونده پتروشیمی گفت: طبیعی است که تمام متهمین دفاعیاتی دال بر بیگناهی ارائه می‌دهند. ۲ نفر از متهمان وثیقه شان تشدید شد که یکی از آنها حمزه لو است که وثیقه وی ۴۵ میلیارد افزایش پیدا کرد،همچنین احمدیان که در حال حاضر بازداشت است، وثیقه‌اش را به ۱۲۰ میلیارد تومان افزایش دادیم و در رابطه با سایر متهمان مستندی دال بر اینکه اقداماتشان از سوی دستگاه های دولتی، بانک مرکزی، پتروشیمی‌ها مجاز بوده یا خیرهنوز ارائه نداده‌اند و نحوه مداخله این اشخاص مشخص نیست.

وی افزود: تعدادی دیگر از افراد پرونده‌شان در دادسرا مفتوح است و همچنین اقداماتی هم که صورت گرفته باید مورد ارزیابی قرار بگیرد، شاید مداخله بعضی از این اشخاص به واقع مستندی دال بر جرم بودن نداشته باشد و ممکن است برخی جرم باشد، ممکن است بعضی معاونت به آنها تفهیم شده باشد و در تحقیقات مشخص شود که مراتب بالاتری مانند مباشرت و مشارکت منتسب به آنها شود و قطعاً یکسری افراد هستند که شاید تحقیقی راجع به آنها نشده که تذکراتی را دادگاه خواهد داد.

وی افزود: در رابطه با بحث‌های پولشویی و غیره هم باید در دادسرا و دادگاه کیفری مورد رسیدگی قرار بگیرد که ما دستور ردیابی آن را خواهیم داد.

مسعودی مقام در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه آیا برای بازگشت مرجان شیخ الاسلام آل آقا اقداماتی از سوی پلیس اینترپل یا اقدامات دیگری صورت گرفت یا خیر، گفت: ما اقداماتی را انجام دادیم و بخشی هم دادسرا انجام داده، قطعاً بعضی از اقدامات مستلزم یکسری قوانین و مقررات استرداد مجرمین است و قطعاً اگر ایشان خودشان حاضر شود که هیچ اما ما رسیدگی‌مان در صورت غیبت ایشان ادامه خواهد شد و رأی مقتضی هم به ایشان اعلام می‌شود.

پاسخ دادن