خبر خوش حقوقی برای بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برای حداقل بگیران بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش و غیر حداقل بگیران تا ۸۰۰ هزارتومان افزایش خواهد داشت.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۸ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرت به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره جزئیات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: امروز با تصمیم ریاست جمهوری مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان بابت رد دیون به سازمان تامین اجتماعی تخصیص داده شد تا از این مبلغ هزینه متناسب‌سازی تامین شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در هر سال بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان هزینه متناسب سازی خواهد شد، گفت: امیدواریم تا ۴۰ روز آینده محاسبات و صدور احکام را انجام دهیم و در نهایت اول شهریور اعمال و پرداخت بر مبنای متناسب سازی انجام شود.

وی ادامه داد: برای حداقل بگیران بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش و غیر حداقل بگیران تا ۸۰۰ هزارتومان افزایش خواهد داشت که به تناسب سنوات آن‌ها و وصولی فعلی محاسبه می‌شود.

سالاری با اشاره به اینکه بن خانوار و بن مسکن جدا افزایش پیدا خواهد یافت، بیان کرد: جزئیات آن اعلام خواهد شد و به غیر از همسان سازی این رقم بر حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: فردی حداقل بگیر با ۳۰ سال سابقه، اگر تا اسفند ماه سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کرده با اعمال ۲۶ درصد افزایش حقوق سال ۹۹ حدود ۲ میلیون تومان دریافت می‌کرد اکنون با احتساب رقم متناسب سازی و افزایش بن خواربار و حق مسکن بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد گرفت.

پاسخ دادن