خبر خوش وزیر بهداشت درباره تست واکسن ایرانی کرونا

خبر خوش وزیر بهداشت درباره تست واکسن ایرانی کرونا

 وزیر بهداشت، به موضوع تولید واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: تست‌های مدل حیوانی این واکسن ایرانی پاس شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ، سعید نمکی، روز سه شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه فارمکس خاورمیانه، افزود: ما توانستیم سال گذشته حداقل ۲۰ درصد کاهش ارز برای واردات دارو داشته باشیم و شاهد افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت تولید دارو در کشور بودیم.

وی با تاکید بر حمایت از صنعت داروسازی کشور، گفت: واردات هر گونه محصول دارویی که در داخل تولید می‌شود را ممنوع کردیم که اجازه ندهیم این صنعت لگدمال شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: سال گذشته را به گونه‌ای سپری کردیم که حتی یک بیمار برای داروهای اساسی سرگردان داروخانه‌ها نشد.

نمکی با اشاره به اهمیت تولید مواد اولیه دارویی، گفت: همراهی صنعت و دلسوزان تولید دارو، منجر به تحول اساسی در تأمین مواد اولیه دارویی در کشور می شود.

وی افزود: صنعت داروسازی کشور در تأمین مواد اولیه دارویی، یکی از بزرگان این عرصه در منطقه است.

وزیر بهداشت، به موضوع تولید واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: تست‌های مدل حیوانی این واکسن ایرانی پاس شده است.

وی افزود: با تکیه بر دانش بومی و تجربیات جهانی در ساخت واکسن کووید ۱۹ گام‌های خوبی برداشته‌ایم.

دومین نمایشگاه بین المللی فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰ به مدت سه روز با شعار “صنایع دارویی در مسیر خودکفایی” در مرکز نمایشگاهی هتل المپیک تهران آغاز شد. در این نمایشگاه از کتاب سنتز مواد میانی داروها که با تلاش وافر دانشمندان کشور تهیه شده، رونمایی می شود.

نمایشگاه فارمکس فرصتی برای جهش تولید، معرفی توانمندی ها و عرضه پیشرفت های تولید کنندگان و بستر مناسبی برای انتقال دانش فنی است. نشست های رو در رو صنایع آرایشی و بهداشتی، کارگاه های تخصصی جانبی، پنل های تخصصی پرسش و پاسخ، معرفی محصولات جدید شرکت ها، جایزه برترین های صنعت، رونمایی از آخرین فعالیت های علمی و جذب سرمایه گذار از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

دومین نمایشگاه بین المللی فارمکس خاوورمیانه ۲۰۲۰ رشد ۶۰۰ درصدی شرکت کنندگان و صنایع داخلی داشته و در فضای بیش از ۷۰۰۰ متر مربعی برگزار می شود.

پاسخ دادن