خداحافظی بی‌ام‌و M8 کوپه و کانورتیبل با بازار آمریکا

BMW  اعلام کرده است  M8  کوپه و کانورتیبل در مدل ۲۰۲۱ در آمریکای شمالی دیگر در دسترس نخواهد بود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، چندی پیش خبر توقف تولید فورد موستانگ شلبی  GT350 همه را شگفت زده کرد و اکنون زمزمه‌های توقف تولید خودرو قدرتمند دیگری به گوش می‌رسد. بر این اساس شرکت آلمانی بی‌ام‌و  با صراحت اعلام کرده است که M8 کوپه و کانورتیبل برای مدل ۲۰۲۱ در آمریکا عرضه نمی‌شوند و فقط نسخه گرن کوپه این خودرو برای آمریکایی‌ها قابل خریداری خواهد بود. با این‌حال برای طرفداران بی‌ام‌و جای نگرانی نیست، چرا که  این تصمیم فقط برای مدل ۲۰۲۱ گرفته شده و بنابراین در مدل ۲۰۲۲ بار دیگر M8 کوپه و کانورتیبل به آمریکا بازخواهند گشت. طرفداران سدان‌های بزرگ و سریع آلمانی هنوز   Gran M8 کوپه ۲۰۲۱ را با قیمت ۱۳۱ هزار و ۹۹۵ دلار خریداری می‌کنند.

این خودرو  قدرتمند از یک موتور دو توربو ۴.۴ لیتری V-8  بهره می‌برد که ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد. افراد زیادی مشتاق رانندگی با این خودرو قدرتمند هستند، چرا که همزمان با رانندگی می‌توانند از فضای باز نیز بهره ببرند. کانورتیبل کوپه  M850i با قدرت کمتر با ۵۲۳ اسب بخار توئین توربو V-8 هنوز هم بسیار سریع و اسپرت است. در مورد اینکه چرا  M8های دو درب از بین می‌روند، سخنگوی BMW اولگ ساتانوسکی  گفت: این تصمیم به دلیل انتشار ویروس کرونا و اثرات آن بر عملیات فروش گرفته شده است و هر دو وسیله نقلیه همچنان در مناطق دیگر موجود خواهند بود.

بی‌ام‌و علت ایجاد یک سال وقفه در عرضه این دو مدل در بازار آمریکا را اعلام نکرده است، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد زیادی M8  فروخته نشده در انبار‌های شرکت باقی‌مانده است. یک جستجوی سریع نشان می‌دهد که بیش از ۵۰۰ دستگاه از این خودرو در نمایندگی‌های بی‌ام‌و موجود هستند که البته تعداد کمی از آنها از نوع گرن کوپه هستند.

پاسخ دادن