خداحافظی هندی‌ها با بازار موتورسیکلت ایران

بیش از ١١ میلیون دستگاه موتورسیکلت در ایران تردد می‌کنند که بیش از ٩٠ درصد آنها کاربراتوری هستند.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۲ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر در حالی که قیمت موتورسیکلت در ایران افزایش شدیدی داشته است؛ شرکت‌های هندی هم بازار ایران را ترک کردند.

سال‌هاست موتورسیکلت‌های هندی در ایران حضور دارند این شرکت‌ها که بخش زیادی از بازار ایران را در اختیار داشتند اما اخیراً بازار موتورسیکلت ایران را ترک کرده‌اند.

محمد خادم منصوری، رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران موتورسیکلت و دوچرخه به سایت بیت‌ران گفته است: «شرکت‌های باجاج و تی وی اس هندوستان که بخش بسیار زیادی از بازار موتورسیکلت را در اختیار دارند، به دلیل فشار سهامداران آمریکایی‌شان و نیز تحریم‌ها همکاری خود با ایران را قطع کرده‌اند».

موتورسیکلت‌هایی مانند پالس ان اس و آر اس، ژوپیتر، ویگو، آپاچی از محصولات این شرکت‌ها هستند که قیمت آن‌ها به شدت افزایش یافته و صفر آن ها نایاب شده است.

بازار موتورسیکلت ایران در چند سال اخیر با کاهش تولید و افزایش شدید قیمت روبه‌رو شده است.هم‌اکنون قیمت برخی موتورسیکلت‌ها در بازار ایران تا نزدیک ۳۰۰ میلیون تومان هم افزایش قیمت داشته است.

با این پول، حدود چهار سال پیش امکان خرید یک خودرو سواری ژاپنی در بازار خودرو ایران وجود داشت.

بر اساس آخرین نرخ‌ها، موتورسیکلت وسپا در بازار ایران ۲۹۰ میلیون تومان قیمت دارد. موتور هندی پالس به قیمت ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است و موتورهایی که در کارخانه‌های ایران و بر اساس موتور قدیمی سی جی ۱۲۵ ساخته می‌شوند بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان قیمت دارند.

قطعات این موتورها، اکثراً از چین وارد ایران می‌شود و دارای تکنولوژی قدیمی و مصرف سوخت و آلودگی بالایی هستند.

بیش از ١١ میلیون دستگاه موتورسیکلت در ایران تردد می‌کنند که بیش از ٩٠ درصد آنها کاربراتوری هستند.

پاسخ دادن