خرابی شبکه برق را به سرعت اطلاع دهید

مشترکان می‌توانند در صورت مشاهده مشکلات شبکه و خرابی‌ها نسبت به گزارش آن به صورت لحظه‌ای اقدام کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، غلامعلی رخشانی مهر  معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران در مراسم آغاز تعمیرات سراسری شبکه برق که به صورت ویدئو کنفرانسی از محل شرکت توانیر آغاز شد، افزود: مشترکان از این پس در سراسر کشور می‌توانند مشکلات و خرابی‌های شبکه‌های توزیع را از طریق «اپلکیشین برق من»  یا شماره ۱۲۱ اعلام کنند. وی شبکه توزیع برق کشور را متشکل از ۶۰۰ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۳۰۰ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و بیش از ۸۰۰ هزار ترانسفور ماتور هوایی و زمینی اعلام کرد.

وی گفت: این حجم از تاسیسات همواره تعمیر و نگهداری می‌شود، اما امسال برای ایجاد هم‌افزایی بیشتر، ۱۲ برنامه سراسری تنظیم شد تا در قالب آن بتوان تعمیرات شبکه را انجام داد. براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، ۱۲ محور اصلی برای تعمیرات سراسری در پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه تدوین شده است.  در قالب این برنامه، حدود  هزار و ۲۰۰ اکیپ عملیاتی با شعار مبنایی تامین نیروی برق برای شهروندان و با محوری اصلی که ماهانه اعلام می‌شود، نسبت به انجام تعمیرات اقدام می‌کنند.

معاون  هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینکه دور بعدی تعمیرات، ویژه تعویض کابل‌های خودنگهدار و اصلاح شبکه‌های فرسوده خواهد بود، افزود: بر این اساس در مکان‌هایی که شبکه‌ها در حریم هستند و مشکلاتی برای شهروندان ایجاد می‌کنند، اقدام به اصلاح شبکه خواهد شد. رخشانی مهر پیش از این گفته بود که تلاش برای اصلاح سیستم روشنایی معابر به منزله ایجاد یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی مجازی است.

پاسخ دادن