خروش پهپادهای ارتش شروع شد

بزرگ‌ترین رزم پهپادی ایران با حضور صدها پهپاد رزمی در سراسر ایران از نیروهای چهارگانه ارتش صبح امروز در منطقه عمومی سمنان آغاز شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی ارتش، نخستین تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با شرکت صدها فروند پهپاد از نیروهای چهارگانه ارتش صبح امروز در منطقه عمومی سمنان آغاز شد.

امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش در تشریح ابعاد مختلف این تمرین بزرگ با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز یکی از کشورهای توانمند جهان در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین محسوب می‌شود، گفت: در تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش انواع مختلف سامانه‌های پهپادی در نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در شرایط رزم واقعی به اجرای مأموریت‌های تعریف شده خواهند پرداخت.

وی افزود: اجرای عملیات‌های رزمی پهپادی شامل رهگیری هوایی و انهدام اهداف هوایی با استفاده از موشک هوابه‌هوا، انهدام اهداف زمینی با استفاده از بمب‌ها و موشک‌های نقطه‌زن و همچنین بکارگیری گسترده پهپادهای انتحاری از جمله اقداماتی است که در بخش عملیاتی این تمرین اجرا می‌شود.

امیر دریادار موسوی ادامه داد: پرواز پهپادهای نیروی دریایی ارتش از روی شناور در آب‌های جنوبی کشور، پرواز برد بلند پهپادهای انتحاری نقطه‌زن برای انهدام اهداف حساس و حیاتی در عمق خاک دشمن از طرح های تمرینی رزم پهپادی خواهد بود.

وی افزود: مشارکت یگان‌های پهپادی درگیر رزمایش از سایر نقاط کشور و همزمان پایش و رصد مرزهای زمینی، هوایی و دریایی از دیگر اقدامات مهم این تمرین بزرگ رزم پهپادی است.

معاون عملیات ارتش با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این تمرین، گفت: در این نمایشگاه، دستاوردهای جدید ارتش در حوزه پرنده‌های بدون سرنشین با حضور رئیس ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده کل ارتش به نمایش گذاشته می شود.

این رزمایش ۲ روزه با شرکت صد‌ها فروند از پهپاد‌های عملیاتی نیرو‌های زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در منطقه عمومی سمنان و مرز‌های ایران اسلامی برگزار می‌شود.

در این تمرین بزرگ که در گستره‌ای وسیع انجام خواهد شد، تعدادی از انواع پهپاد‌های بومی ارتش جمهوری اسلامی ایران ماموریت‌های مختلف رزمی، مراقبت و شناسایی، جنگالی و انتحاری در برد‌های پروازی مختلف از برد کوتاه تا برد دور را به مرحله اجرا خواهند گذاشت.

همچنین در نخستین تمرین مشترک و بزرگ رزم پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران، برخی تجهیزات، دستاورد‌ها و زیرسامانه‌های پهپادی تولید شده توسط متخصصان کشورمان در ارتش و صنایع دفاعی در قالب یک نمایشگاه با حضور مقامات و فرماندهان عالیرتبه نیرو‌های مسلح برای نخستین بار رونمایی و بکارگیری خواهد شد.

رزمایش پهپادی ارتش آغاز شد
ایران به ابرقدرت پهپادی تبدیل شده است

امیر سرتیپ دادرس در ارزیابی و بازدید از مراحل ابتدایی نخستین تمرین مشترک رزم پهپادی ارتش افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛ غیرت، توانمندی و پشتکار جوانان برومند این مرز و بوم، موجب شده است به مرحله‌ای از خودکفایی و حرکت جهادی در عرصه تولید تجهیزات نوین دست یابیم که قابلیت رقابت با کشور‌های پیشرفته در این حوزه را داریم به نحوی که در حوزه پهپادی حائز رشد و ارتقاء قابل توجهی بوده‌ایم.

وی افزود: در تمرین بزرگ رزم پهپادی نیرو‌های چهار گانه ارتش به تناسب ضرورت مواجهه با تهدید‌های احتمالی در حوزه‌ی تخصصی خود آرایش رزمی گرفته است و ثابت خواهند کرد در قالب یک اقدام بزرگ عملیاتیِ هم افزا، آمادگی پاسخ به هر تهدید را دارند.

امیر سرتیپ دادرس با بیان اینکه پیام اصلی برگزاری این رزمایش ایجاد صلح و امنیت در منطقه بدون نیاز به حضور و دخالت بیگانگان است؛ خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره و متناسب با تهدید کشور‌های فرامنطقه‌ای و دشمنان، برای بروزسانی تجهیزات و برگزاری رزمایش‌ها و تمرین‌های تخصصی رزمی اقدام می‌کند.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه پهپاد‌های به نمایش گذاشته شده در تمرین مشترک رزم پهپادی تنها گوشه‌ای از اقتدار و صلابت پهپادی ارتش است، تصریح کرد: انواع پهپاد‌های رزمی، شناسایی و انتحاری در نقاط مختلفی از مرز‌های زمینی و دریایی کشور عزیزمان همزمان با پرپایی نمایشگاه عظیم پهپادی به اجرای عملیات تاکتیکی می‌پردازند.

ایران به ابرقدرت پهپادی تبدیل شده است

پاسخ دادن