خرید املاک عظیمیه کرج توسط خوزستانی ها

گزارش‌های میدانی از شهر کرج حاکی است اخیرا تعداد زیادی از آپارتمان‌ها و املاک کرج بویژه در گوهردشت و عظیمیه توسط خوزستانی‌ها خریداری شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۶ مهر ۹۹

 این خرید‌ها که با قیمت بالاتر از نرخ منطقی، به صورت گروهی و همزمان انجام می‌شود، جای تعجب دارد و توجه مسئولان شهر را به خود جلب کرده است. برخی بنگاه داران کرج ضمن تائید این مطلب خودشان نیز از این اتفاق تعجب کرده اند. این خرید‌ها باعث شده قیمت املاک و آپارتمان طی سال گذشته در شهر کرج به یکباره افزایش پیدا کند.

این اتفاق در برخی مناطق شمال شهر تهران هم اتفاق افتاده است. یکی از افرادی که اقدام به خرید ملک در هشتگرد کرده است، در حالیکه مسافر کشی می‌کرد و آدرس خیابان‌ها را نمی دانست، گفت ما دوازده خانوار هستیم که یک ماه پیش از خوزستان به کرج آمدیم و در شهر جدید هشتگرد آپارتمان خریده‌ایم و اسم و آدرس‌ها را تازه دارم یاد میگیرم!!!

قشر کم درآمد تر خوزستانی‌ها به مناطق حاشیه شهرها و خصوصا به هشتگرد می‌روند و سکنی می‌گزینند.

یک بنگاه در عظیمیه می‌گفت، یک فرد خوزستانی بدون اینکه آپارتمان را ببیند، اقدام به خرید ملک کرده است! یکی از این افراد در پاسخ چرایی این اقدام به یک بنگاه دار گفته است

مدتی است، اعراب کشورهای مجاور خوزستان به ایران می‌آیند و ملک‌های خوزستان را با قیمت گزاف می‌خرند. ما هم به چند برابر قیمت و البته به دلار امریکا ملک‌های خودمان را به آنها می‌فروشیم. خود من یک ملک به یک عراقی در اهواز فروختم که تا پارسال ۸۰۰ میلیون تومن هم کسی از من نمی خرید. ولی به آن عراقی بیش از ۵ میلیارد تومن (به دلار) فروختم و این آپارتمان را ۳ میلیارد تومن و یک ماشین را به قیمت دو میلیارد تومن خریدم!

وضعیت مشابهی در شهر شیراز هم وجود دارد. علت این موضوع از جهات مختلف قابل تامل است و هنوز بطور دقیق علت این کوچ و مهاجرت مشخص نیست. افزایش مشکلات شهرهای خوزستان، کاهش ارزش پول ایران، مسائل امنیتی و شاید دلایل دیگر از جمله چرایی این مهاجرت‌ها می‌توانند باشند.

پاسخ دادن