خرید و فروش خانه و ملک با بیت کوین در برزیل

آئورو ریبیرو، عضو مجلس نمایندگان برزیل، اعلام کرد که شهروندان این کشور به زودی می‌توانند با بیت کوین خانه، ماشین و حتی همبرگر مک‌دونالد خریداری کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ مهر ۱۴۰۰

بحث بر سر پذیرش قانونی دارایی‌های دیجیتال در برزیل از چند سال قبل آغاز شده است. حال دولت برزیل در آستانه نهایی کردن این برنامه‌ها با کمک بانک مرکزی است.

طبق گزارش‌ها، مقامات برزیلی در حال آماده شدن برای رأی‌گیری در مورد لایحه تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال هستند که انتظار می‌رود ظرف چند روز آینده به صحن علنی مجلس نمایندگان برزیل ارائه شود.

راستا، ریبیرو می‌گوید: ما می‌خواهیم گندم را از کاه جدا کنیم، مقرراتی را وضع کنیم تا شما بتوانید معاملات خود را با بیت کوین انجام دهید، بدانید از کجا خرید می‌کنید و بدانید با چه کسانی سر و کار دارید. با استفاده از بیت کوین شما می‌توانید خانه، ماشین و حتی همبرگر مک‌دونالد بخرید. همان‌طور که در دیگر کشورها نیز اتفاق افتاد، بیت کوین به یک ارز قانونی در برزیل تبدیل خواهد شد.

ریبیرو اظهار داشت که از پذیرش بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی در برزیل بسیار خوشحال است. وی توضیح داد:

ما چندین سال با هم بحث کردیم تا متنی که این دارایی را به رسمیت می‌شناسد، بالاخره آماده شود. ما قبلاً با بانک مرکزی و کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل (CVM) بر سر فرصت‌های این دارایی و به رسمیت شناختن آن برای خرید املاک یا استفاده به عنوان یک ارز روزانه، به توافق رسیدیم.

ریبیرو خاطرنشان کرد که این لایحه از حمایت گسترده دولت برزیل برخوردار است و موانع زیادی برای تصویب آن وجود ندارد.

نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که ۴۸ درصد از مردم برزیل خواهان پذیرش بیت کوین هستند (۳۱ درصد موافق و ۱۷ درصد کاملاً موافق). به این ترتیب، انتظار می‌رود که قبل از پایان سال جاری میلادی، بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی در برزیل به رسمیت شناخته شود.

پاسخ دادن