خرید ۳۰۰ میلیون دلاری آمازون

آمازون قرنطینه کارمندش در سیاتل را تایید کرد

غول اینترنتی آمازون با هدف تقویت محتوای غیرموسیقی در اپلیکیشن آمازون موزیک، برای خرید استارتاپ پادکست واندری به توافق رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  ایسنا، آمازون در بیانیه ای اعلام کرد اکنون زمان مهمی برای توسعه محتوای “آمازون موزیک” به فراتر از حوزه موسیقی است زیرا عادتهای شنوندگان در حال تغییر است. مفاد مالی این توافق فاش نشد. بلومبرگ نیوز برای نخستین بار در سپتامبر گزارش کرده بود که واندری در حال بررسی فروش است. روزنامه وال استریت ژورنال اوایل دسامبر اعلام کرد آمازون برای خرید این شرکت با ارزش حدود ۳۰۰ میلیون دلار پیشتاز است. شرکت‎های اپل و سونی موزیک اینترتینمنت هم مذاکراتی برای خرید این استارتاپ پادکست داشتند. منابع آگاه اظهار کردند که واندری قیمت بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار را برای فروش مد نظر داشت.

آمازون که به عنوان فروشنده آنلاین کتاب‎ها شروع به فعالیت کرد، از طریق واحد صوتی خود، در بخش کتاب‎های صوتی جایگاه قوی دارد و پادکست‎هایی را در سپتامبر عرضه کرد. این شرکت با سفارش برنامه هایی از نویسندگان پرفروش و شخصیت‎های مشهور به عنوان یکی از بزرگترین حامیان برنامه های صوتی شاخص ظاهر شده است. با این حال اسپاتیفای بزرگترین خریدار شرکت‎های حوزه تولید پادکست در دو سال گذشته بوده و تصمیم گرفت برای خرید واندری پیشنهاد نکند.

واندری روی موج قراردادها در صنعت پادکست حساب کرده بود. اسپاتیفای در چند سال اخیر صدها میلیون دلار هزینه کرده و شرکت‎هایی مانند رینجر و گیملت مدیا را خریداری کرده است.  واندری در سال ۲۰۱۶ توسط هرنان لوپز، یکی از مدیران سابق تلویزیون تاسیس شد و برخی از محبوبترین پادکست‎ها را در چند سال گذشته تولید کرده است. انتظار می رود درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۰ از ۴۰ میلیون دلار فراتر رود.

پاسخ دادن