خسارت ۹هزار و ۷۰۰میلیارد تومانی سیل به کشاورزی

معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: خسارت ناشی از سیل اخیر به بخش کشاورزی ۱۸استان در مجموع ۹هزار و۷۰۰میلیارد تومان برآورد شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی لرستان، فریبرز عباسی پس از بازدید از مناطق سیل زده الیگودرز  اظهار داشت: خسارت‌های زیادی به بخش کشاورزی دراثر سیل اخیر به زیرساخت های بخش های کشاورزی؛ ایستگاه های پمپاژ ، کانال های آبرسانی ولوله های انتقال آب وارد شده است. طبق بررسی و ارزیابی های انجام شده خسارت سیل با درجات مختلف از ۱۰ تا۱۰۰ درصد در مناطق محتلف کشور گزارش شده است.

معاون آب وخاک وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: با توجه به اینکه درآمد مردم از بخش کشاورزی تامین می شود در اولین فرصت بخشی از کارهای ضروری با فوریت انجام و از طریق ستاد مدیریت بحران خسارات جبران و پرداخت می شود. برآورد خسارت سیل اخیر به زیرساخت های بخش کشاورزی استان لرستان یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

این خسارات در حوزه امور عشایر، شیلات، منابع طبیعی، اموردام، زراعت ، باغبانی، همچنین خسارت های زیر ساخت های کشاورزی از جمله تخریب ۱۰۰کیلومتر جاده بین مزارع، سبزی کاری و دیگر کشت ها بوده است. بیشترین خسارت سیل به مزارع پرورش ماهی الیگودرز بوده به نحوی که از مجموع ۱۱۲ مزرعه در این شهرستان ۵۴ واحد آسیب جدی دید که برآورد خسارت این تعداد کاهش یکهزار تنی تولید و ضرر ۱۰۰ میلیارد تومانی بوده است.

پاسخ دادن