خستگی و گرسنگی کاروان ایران در فرودگاه توکیو

گروه نخست ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک توکیو با سختی و خستگی فراوان به دهکده ورزشکاران ژاپن رسیدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ تیر ۱۴۰۰

اولین گروه ورزشکاران المپیکی ایران شنبه شب تهران را به مقصد توکیو ترک کرد و یکشنبه عصر وارد فرودگاه شهر این شهر شد.

ورزشکاران سفر پرماجرای و البته خسته کننده ای را تا رسیدن به دهکده ورزشکاران داشتند. ابتدا در فرودگاه توکیو حدود ۷ تا ۸ ساعت معطل ماندند تا ژاپنی‌ها مراحل ترخیص آنها و ورزشکاران دیگر کشورها را انجام دهند. باتوجه به اینکه این احتمال وجود داشت که کشورهای زیادی همزمان به فرودگاه توکیو برسند، جای تعجب دارد که ژاپنی‌ها فکری به حال این مسأله نکرده بودند که کاروان‌ها در بدو ورود با وجود خستگی راه مدت زمان زیادی فرودگاه معطل نشوند.

چند کشور از جمله ایران همزمان وارد فرودگاه توکیو شده بودند بنابراین انجام کارهای مربوط به ترخیص آنها زمان زیادی برد. گفته می‌شود قبل از اینکه این کشورها به فرودگاه برسند، دو کاروان کشور دیگر در فرودگاه حضور داشتند که در میان آنها تست کرونای دو نفر مثبت شده بود همین مسأله باعث افزایش سخت گیری ژاپنی‌ها شد.

سپس انتقال ورزشکاران،چمدان‌ها و تجهیزات به دهکده ورزشکاران نیز حدود دو ساعت زمان برد زیرا اتوبوس و کامیون‌های حمل چمدان و دیگر تجهیزات کافی نبود و این اتفاق باعث معطلی دیگری برای ورزشکاران شد. باتوجه به اینکه ژاپن به قانونمندی و منظم بودن مشهور است، بی نظمی که برای انتقال ورزشکاران و چمدان‌ها وجود داشت باعث تعجب شده بود اما همین مسأله خستگی و گرسنگی زیادی را برای گروه نخست ورزشکاران اعزامی ایران رقم زد به گونه‌ای که حتی برخی از آنها در حالی که منتظر بودند اتوبوس‌ها برسند، از شدت خستگی گوشه‌ای از محوطه فرودگاه به خواب رفتند.

پاسخ دادن