خطر ورود دلار به کانال ۲۷ هزار تومان

کارشناسان معتقدند، قیمت دلار به منطقه خطرناکی نزدیک شده و در صورت عدم کنترل قیمت می‌تواند به کانال ۲۷ هزار تومان و بیشتر ورود کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ مرداد ۱۴۰۰

دلار مقاومت ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومانی را با قدرت شکست. ماندن اسکناس آمریکایی بالای این مقاومت، می‌تواند زمینه ساز ورود تقاضای احتیاطی بیشتر به بازار شود و به دنبال چنین تحرکاتی، دلار مقاومت ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی را هدف قرار دهد.

به باور برخی فعالان، قیمت دلار به منطقه خطرناکی نزدیک شده است و عبور یا خروج از آن می‌تواند به همراه نوسانات سنگینی صورت بگیرد. به اعتقاد شماری از بازیگران ارزی،‌ امروز معامله گران محتاط تر از گذشته،‌ بخشی از خریدهای قبلی خود را به فروش خواهند رساند و به طور موقت از بازار خارج خواهند شد.

این افراد ریسک گریزانی هستند که سعی می‌کنند در شرایط نا اطمینانی با احتیاط رفتار کنند. این دسته از معامله گران در صورت تثبیت دلار بالای خط ۲۷ هزار تومان بار دیگر در قامت خریدار وارد بازار خواهندد شد.

با وجود اینکه، روز پنجشنبه بخشی از معامله گران اقدام به سودگیری خواهند کرد، ممکن است موج جدیدی از تقاضا به دلیل تغییر انتظارات وارد بازار شود. کابینه اعلام شده دولت سیزدهم دیروز چندان توجه مثبت بازار را جلب نکرد و قیمت دلار در معاملات پشت خطی توانست خود را بالای ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان نگه دارد.

به گفته یکی از بازیگران باتجربه ارزی، شماری از معامله گران احساس کردند که در کابینه جدید، خبری از اصلاحات اساسی ساختاری نخواهد بود و حتی ممکن است سیاست‌های بسته ای به اجرا گذشته شود. به نظر می‌رسد بازار به صحبت‌ها و رفتارهای قبلی برخی از وزرای پیشنهادی توجه کرده و بر اساس آن، در انتظارات افزایشی خود تغییر زیادی اعمال نکرده است.

با این حال، شماری از معامله گران باور دارند که رشد دلار در شرایط خلأ نااطمینانی انتقال دولت صورت گرفت و با شروع به کار دولت جدید، اصلاحات قیمت دلار نیز آغاز خواهد شد.

پاسخ دادن