خطر وقوع زلزله در تهران و ضرورت آمادگی امدادگران

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به خطر وقوع زلزله در استان تهران بر ضرورت آمادگی امدادگران برای پاسخگویی به زلزله تاکید کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۵ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، کریم همتی در مانور ساعت صفر در استان تهران افزود: سنجش و افزایش آمادگی نیروهای عملیاتی استان‌های مختلف در امدادرسانی موضوعی است که باید همواره مدنظر قرار بگیرد و این مهم در برگزاری مانور بیشتر مشخص می‌شود.  باید تلاش کنیم با سناریوی کارشناسی مانورها از اعلام آماده باش استان‌ها خارج و زنگ عملیات در ساعت صفر نواخته شود تا استان‌های معین به صورت عملیاتی میزان توان و آمادگی خود را محک بزنند.

همتی پس از پایان مانور با اعلام رضایت از عملکرد امدادی صورت گرفته، از امدادگران‌ به جهت آماده کار بودن و عکس العمل سریع و به موقع تقدیر کرد.  در هفدهمین سالگرد وقوع زلزله بم، صبح امروز مانور ساعت صفر در استان تهران آغاز شد و بر این اساس، زلزله ای با قدرت ۵.۷ در مقیاس ریشتر و عمق ۱۰ کیلومتری زمین، شهرستان اسلامشهر را لرزاند بنابراین گزارش با اعلام eoc بر اساس زلزله فرضی اسلامشهر تهران در ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه امدادگران هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند. رئیس و دبیرکل جمعیت به همراه رئیس سازمان امدادونجات، مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران و مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری تهران در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر تهران مستقر شدند و سپس به اسلامشهر، کانون زلزله رفتند.

همتی درباره این مانور گفت: با توجه به حساسیت پایتخت، اعلام کردیم که تمامی استان ها به حالت آماده باش کامل باشند. پس از ارزیابی ۱۰ روستا که دچار آسیب فرضی شده بودند، ۲ روستا با ۷۰ درصد تخریب اعلام شد به صورت فرضی ۱۰۰ نفر مصدوم شدند و ۱۰ نفر هم جان خود را از دست دادند. نیروهای عملیاتی شعب همجوار شهریار در تهران جست و جو و نجات را انجام دادند و مدیران عامل استان‌ها به همراه سایر عوامل امدادی در حالت آماده‌باش بودند.

پاسخ دادن