خط تولید آزمایشی محصول ۳۰۱ افتتاح شد

خط توليد آزمايشی محصول 301 افتتاح شد
اقتصادبرتر

خط تولید آزمایشی محصول  #پژو_۳۰۱ با عمق داخلی سازی بیش از ۶۰ درصد با حضور معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایکوپرس، پس از ترک بازار ایران توسط شرکای خارجی، گروه صنعتی ایران خودرو عزم خود را جزم کرد تا با تقویت زنجیره ارزش تولید، محصول پژو ۳۰۱ را به صورت مستقل و بدون حضور شریک خارجی به تولید برساند.

گروه صنعتی #ایران_خودرو توانسته تا به توسعه همکاری با قطعه سازان توانمند، ارتباط با مراکز دانش بنیان و همچنین نهادها و مراکزی که با تولید قطعات با تکنولوژی بالا توانمندی حمایت از صنعت خودرو را دارند بتواند نتیجه اقتدار و مقاومت در برابر تحریم های ظالمانه غرب را با تولید محصول جدید و به کارگیری دانش و تخصص جوانان و متخصصان ایرانی به منصه ظهور برساند.

با برنامه ریزی های صورت گرفته و سرمایه گذاری که در شرکت های قطعه سازی صورت گرفته، محصول ۳۰۱ درحال آماده سازی برای تولید انبوه بوده و‌ این آمادگی وجود دارد تا با سطح داخلی سازی بالاتر از ۶۰ درصد تولید و روانه بازار شود. این میزان به مرور زمان افزایش یافته و بخش زیادی از تولید این محصول به صورت خودکفا شده تولید خواهد شد.

برنامه ریزی و هدف ایران خودرو در ۵ سال نخست، تولید ۴۰۰ هزار دستگاه از این محصول است. محصول ۳۰۱ در قالب ۳ تیپ و واریانت شامل دو واریانت با گیربکس دستی و موتور EC5 و یک تیپ و نوع با گیربکس اتوماتیک و موتور EC5 به تولید خواهد رسید.

خط تولید بدنه محصول 301 مجهز به آخرین تکنولوژی روز به بهره برداری رسید
اقتصادبرتر

خط تولید بدنه محصول ۳۰۱ مجهز به آخرین تکنولوژی روز به بهره برداری رسید

افتتاح خط تولید پژو 301
اقتصادبرتر

خط تولید بدنه محصول ۳۰۱ با ظرفیت اسمی ۲۰ دستگاه در ساعت و سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه، که برای نخستین بار در صنعت خودرو کشور و خاورمیانه از تکنولوژی جوشکاری لیزر وCMT بهره می برد در شرکت ایران خودرو به بهره برداری رسید.
به گزارش ایکوپرس، خط تولید بدنه مجهز، به روز و چندمنظوره در ایران خودرو که علاوه بر بدنه ۳۰۱ قابلیت تولید هم زمان سایر محصولات ایران خودرو را نیز دارد، شامل ۲۰۰ جیگ، ۲۳۰ گان دستی و ۲۴ ربات است که قطعات بدنه محصولات با استفاده از این تجهیزات تولید می شود.

بیشتر بخوانید: پژو و رنو «با موتور ایرانی»

فرآیند نصب تجهیزات این سالن بدنه سازی از اواخر سال ۹۵ آغاز شده و نخستین بدنه در بهمن ماه سال ۹۶ به تولید رسیده و تاکنون بیش از ۷۰ بدنه در قالب فازهای مختلف پروژه تولید ۳۰۱ تولید شده است. بیش از ۳۸ میلیون یورو برای سرمایه گذاری در راه اندازی این خط تولید صرف شده است.

معاون فناوری رئیس جمهور
اقتصادبرتر

معاون علمی و فن آوری ایران خودرو در حاشیه افتتاح خط تولید آزمایشی ۳۰۱:

خودروسازی باید دارای هویت باشد

معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور با اشاره به راه اندازی خط تولید آزمایشی محصول ۳۰۱ گفت: باید در خودروسازی اول از همه دانش طراحی داشته باشیم، خودروسازی باید برای خودش هویت داشته باشد که الان درحال پیدا کردن این هویت است.
سورنا ستاری در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید آزمایشی ۳۰۱ گفت: ما فارغ التحصیلان فوق العاده ای داریم و دانش بالایی در شرکت های قطعه ساز داریم که تکنولوژی خوبی برای تولید قطعه دارند.
وی مهم ترین عامل را در مسیر موفقیت وجود راهبرد دانست و گفت: در ایران خودرو به صورت خاص اتفاقات بسیار خوبی افتاده که نتایج آن را خواهیم دید.
ستاری با اظهار خوشحالی از عملکرد مدیرعامل ایران خودرو در مسیر توجه جدی به شرکت های دانش بنیان گفت: به خصوص در طراحی پلتفرم داخلی تلاش هایی صورت می گیرد که در آینده می توانیم خورویی داشته باشیم که مردم از آن راضی باشند.

با تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان صنعت خودروسازی بومی‌سازی می‌شود،اقتصاد دانش بنیان متکی بر فناوران علم و دانش پایان اقتصاد نفتی را رقم خواهد زد.

تا زمانی که خودمان طراحی نکنیم و ماشین نسازیم فقط کارخانه ایجاد کرده ایم و کارخانه منجر به تحول نمی‌شود.سیستم های سنتی با کمک شرکت های دانش بنیان متحول می‌شود.با پول دولت تحقیقات سرانجامی ندارند و هیچ دانشگاهی در دنیا محصول تولید نمی‌کند.

تجاری سازی با حضور شرکت های خصوصی شکل می گیرد و با حضور بخش خصوصی می توان شاهد شکوفایی بسیاری در اقتصاد کشور باشیم.ما باید خودمان بخواهیم که ساختار سنتی شکسته شود و دریچه های جدید به سوی شرکت ها باز شود.

افق خاکستری اقتصاد کشور از بین رفته است و امروز التهابات اقتصادی را پشت سر گذاشته ایم.

در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد داریم از شرکت های دانش بنیانی که اقلام تحریم شده را تولید می کنند، حمایت جدی داشته باشیم.

150 میلیون یورو خسارت پژو در دفاتر منعکس شده است
اقتصادبرتر

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد:
۱۵۰ میلیون یورو خسارت پژو در دفاتر منعکس شده است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که در ترک بازار ایران، شرکت پژو زیان دیده است، از منعکس شدن بیش از ۱۵۰ میلیون یورو در دفاتر بابت خسارت بدعهدی این شرکت خبر داد.
به گزارش ایکوپرس،‌ مهندس هاشم یکه زارع تاکید کرد: مدارک کافی برای ارایه به نهادهای نظارتی و مرتبط موجود است.
وی با بیان این که در مذاکرات برای قرارداد اخیر با پژو مسیر گذشته را نرفتیم در صورتی که پژویی ها خواستار ادامه شیوه قبل بودند تصریح کرد: هدف این بود که پژو به هر بهانه و اخمی بازار ایران را ترک کند باید عواقب آن را بپذیرد.
مهندس یکه زارع افزود: در مذاکرات در بخش های مختلف صنعت از جمله پژو، طرف خارجی به دنبال کسب بیشترین منافع است، اما ایران خودرو با کمک و همراهی وزارت صمت و‌ کمیسیون صنایع توانست به قراردادی برسد که نقطه عطف و ثمره آن محصول ۳۰۱ به شمار می رودو قراراست این خودرو در سه ماهه نخست سال آینده به دست مشتریان برسد

دبیر انجن قطعه سازان: پروژه ۳۰۱ بدون حضور حتی یک فرد خارجی به ثمر رسید
اقتصادبرتر

دبیر انجن قطعه سازان:
پروژه ۳۰۱ بدون حضور حتی یک فرد خارجی به ثمر رسید

دبیر انجمن قطعه سازان بابیان اینکه پروژه ۳۰۱ در سخت ترین زمان برای قطعه ساز و خودروسازی راه اندازی شده اصرار مدیرعامل ایران خودرو را عامل مهمی در به نتیجه رسیدن آن دانست.

مازیار بیگلو در مراسم افتتاح خط تولید محصول ۳۰۱، پیگیری اجرای پروژه را بسیار ویژه خواند و گفت: با هم افزایی و سینرژی که در مجموعه مدیران پروژه و قطعه سازان ایجاد شده پروژه به صورت کاملا شفاف پیگیری می شود.
وی تاکید کرد: وفادارترین قطعه سازان با وجود بحران مالی از منابع خود برای به نتیجه رساندن پروژه همکاری کرده اند.
بیگلو ادامه داد: برای نخستین بار در تاریخ صنعت خودروی کشور است که هیچ فرد خارجی در پروژه حضور نداشته و ما به این موضوع افتخار می کنیم. فریادهای قطعه سازان که می گفتند ما می توانیم خودمان تولید کنیم و نیاز به شریک خارجی نداریم به نتیجه رسیده است.

بیشتر بخوانید: آغاز تولید آزمایشی خودرو پژو ۳۰۱ از فردا+ فیلم

وی با بیان اینکه اگر نتیجه تحریم این است ما از آن استقبال می کنیم از تحریم های داخلی انتقاد و تصریح کرد: آنقدر که از تحریم های داخلی صدمه دیدیم از تحریم های خارجی آسیب ندیده ایم.

با برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری که در شرکت های قطعه سازی صورت گرفته، محصول ۳۰۱ درحال آماده سازی برای تولید انبوه بوده و‌ این آمادگی وجود دارد تا با سطح داخلی سازی بالاتر از ۶۰ درصد تولید و روانه بازار شود. این میزان به مرور زمان افزایش یافته و بخش زیادی از تولید این محصول به صورت خودکفا شده تولید خواهد شد.
برنامه ریزی و هدف ایران خودرو در ۵ سال نخست، تولید ۴۰۰ هزار دستگاه از این محصول است. محصول ۳۰۱ در قالب ۳ تیپ و واریانت شامل دو واریانت با گیربکس دستی و موتور EC5 و یک تیپ و نوع با گیربکس اتوماتیک و موتور EC5 به تولید خواهد رسید.
حجم موتور این خودرو ۱٫۶ لیتر، حداکثر قدرت آن ۱۱۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن ۱۵۰ نیوتن متر در دور موتور ۴ هزار است. در تیپ تولیدی ۳۰۱ در سال نخست، گیربکس دستی ۵ سرعته تعبیه خواهد شد. گنجایش صندوق عقب آن با ظرفیت ۶۴۰ لیتر نیازهای یک خانواده ایرانی را مرتفع می کند. ۳۰۱ سطح آلایندگی استاندارد یورو ۵ را پاس کرده و دوستدار محیط زیست به حساب می آید.
سیستم ترمز ABS، سیستم ایمنی ESP، ایربگ جلو، چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ های دی لایت به هنگام رانندگی، تهویه مطبوع دستی و رینگ آلومینیومی ۱۵ اینچ از جمله مشخصات اصلی خودرو است.

پاسخ دادن