خواهرخواندگی دو شهر تولیدکننده چای در ایران و کنیا

خواهرخواندگی دو شهر تولیدکننده چای در ایران و کنیا

استاندار گیلان از خواهرخواندگی املش و بومت، دو شهر تولیدکننده چای در ایران و کنیا در آینده نزدیک خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، ارسلان زارع در دیدار استاندار بومت جمهوری کنیا با اشاره به ظرفیت‌های متعدد گیلان در حوزه‌های مختلف به ویژه کشاورزی گفت: اشتغال بخش اعظمی از جمعیت این استان همچون بومت، کشاورزی است و کشت قابل توجه محصول چای در ۲ استان یادشده، نقطه اشتراک گیلان و بومت‌ است.

زارع نقطه قابل اتکا و ارتباط دوستانه ایران و کنیا و همچنین گیلان و بومت را بر محور اعتماد خواند و اظهار امیدواری کرد این سرمایه ارزشمند روز به روز افزایش یابد.

استاندار بومت جمهوری کنیا هم با ابراز خرسندی از حضور در گیلان، به شباهت‌های آن و بومت اشاره و تصریح کرد: بخش عمده اقتصاد بومت به کشاورزی اختصاص دارد و این استان حدود ۶۰ درصد چای کنیا را تولید می‌کند.

هیلاری بارچوک با بیان اینکه ۹۵ درصد تولید چای بومت به دیگر نقاط جهان صادر می‌شود، افزود: این ظرفیت قابل گسترش است و می‌توان از مزیت‌های رقابتی استفاده کرد و این امر را به دیگر اقلام کشاورزی تعمیم داد. بومت استانی جوان و در حال گسترش است و در تلاشیم از ظرفیت استان‌هایی چون گیلان برای پیشرفت بیشتر به ویژه در حوزه کشاورزی و زیرساخت‌ها بهره بگیریم.

هیلاری بارچوک، استاندار بومت کنیا یکشنبه ۲۷ مهر در راس یک هیات اقتصادی نشستی با مسئولان سازمان چای کشور در شهرستان لاهیجان داشت و از یک کارخانه چای واقع در بخش رانکوه شهرستان املش بازدید کرد.

پاسخ دادن