خودرو بخریم یا صبر کنیم؟

چگونه خودرو به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شد؟

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو: قیمت فعلی خودروها در بازار واقعی نیست. با تداوم کاهش قیمت دلار، در آینده قیمت خودرو در بازار ارزان خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، با تداوم کاهش قیمت دلار، روند معاملات در بازار خودرو عملا متوقف شده و مردم منتظر کاهش بیشتر قیمت خودروها هستند. به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو نیز قیمت فعلی خودرو واقعی نیست و با تداوم کاهش مجدد قیمت دلار، در آینده قیمت خودرو باز هم ریزش خواهد داشت.

سعید موتمنی درباره وضعیت بازار خودرو گفت: بازار همچنان راکد است. فروشنده در بازار زیاد است اما خریداری در این بازار وجود ندارد؛ چرا که مردم منتظر ثبات بیشتر قیمت‌ها هستند. از این‌رو خرید و فروشی در بازار خودرو شکل نمی‌گیرد.

هفته گذشته هم فیروز نادری، یک فعال بازار خودرو، در پیش‌بینی‌ای اعلام کرد: «بازار خودرو فعلا راکد است. چنانچه روند نزولی قیمت دلار ادامه‌دار باشد قیمت خودرو از هفته آینده روند ریزشی خواهد داشت.»

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون قیمت خودروهای خارجی و داخلی ارزان شده است یا خیر، اظهار کرد: قیمت تمام خودروها اعم از داخلی و خارجی ۲۰ تا ۲۵ درصد ارزان شده است.

دیروز با اعلام خبر رونمایی از دومین واکسن کرونا، بازارهای جهانی ثبات بیشتری را تجربه کردند و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که بازگشت آرامش به بازار جهان به بازار ایران هم خواهد رسید.

پاسخ دادن