خودرو بخریم یا نه ؟

اقتصادبرتر

اگر این روزها سری به بازار خودرو بزنید حتما کاهش قیمت را حس می کنید. کاهش قیمت خودرو در شرایطی که قیمت مواد اولیه و بسیاری از قطعات خودرو افزایش می یابد از پدیده های نادر است که تحلیلگران بدنبال شناسایی علت آن هستند.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، تعجب مردم از کاهش یکباره قیمت خودرو باعث شده است معاملات خودرویی بشدت کاهش یابد. بسیاری از مردم در بازار دست به عصا راه می روند و معتقدند تا علت اصلی کاهش قیمت خودرو مشخص نشود نباید خرید و فروش ریسکی انجام داد. در این گزارش تلاش خواهیم کرد دلایل کاهش قیمت خودرو را مرور کنیم.

این روزها کمتر کالایی را مشاهده می کنیم که قیمت آن افزایش پیدا نکرده باشد، خودرو هم جزء کالاهایی بود که قیمت آن از شهریور ماه سال ۹۸ یعنی در هشت ماه گذشته روند صعودی داشت و گاه قیمت سر به فلک می گذاشت و داد خیلی ها را در بازار در آورده بود اما این روزها بازار با پدیده عجیب کاهش قیمت خودرو مواجه است. همین امر سبب کاهش معاملات و ریزش مشتریان خودرو در بازار شده است.

خریداران امید دارند روند کاهش قیمت دستکم تا پایان ماه مبارک رمضان و پیش از فرا رسیدن فصل سفر های تابستانی باز هم ادامه پیدا کند لذا تمایل ندارند اقدام به خرید کنند. در همین حال عده ای معتقدند اکنون که قیمت خودرو روند کاهشی پیدا کرده، بهترین وقت برای خرید خودرو است.

خبرنگار اقتصاد برتر درباره کاهش قیمت خودروها بازار می نویسد، کاهش قیمت از خودروهای مونتاژی شروع شد سپس به خودروهای وطنی رسید. در این میان رتبه اول کاهش قیمت خودروهای مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. در خودروهای تولید داخل دنا رتبه اول را دارد. قیمت این خودرو ۱۴ میلیون تومان کاهش یافت. پرایدنیز که تا هفته قبل ۵۷ میلیون تومان بود به ۴۷ میلیون تومان رسیده و برای اولین بار کاهش ده میلیون تومانی را تجربه کرد.

*ورود شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو

کارشناسان معتقدند یکی از دلایل کاهش قیمت خودرو در بازار مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در مورد واگذاری قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت است. شورای رقابت پیش از این هم اقدامات مشابهی انجام داده بود اما بخاطر اختلافی که با تولید کنندگان بر سر تعیین قیمت خودرو داشت، برای مدتی حضورش در بازار خودرو کمرنگ شده بود اما بامصوبه جدید مجلس این شورا دوباره جان تازه ای گرفته است اما این که تا چه حد بتواند بر بازار مسلط شود مشخص نیست اما فعلا ورودش به قیمت گذاری باعث ریزش قیمت ها شده است.

تحلیگران می گویند علت پر رنگ شدن نقش شورای رقابت بخاطر این بوده است که وعده وزیر صمت و خودرو سازان برای ساماندهی بازار خودرو و کنترل قیمت ها عمل نشد و کار تا آنجا پیشرفت که مجلس وزیر را تهدید به استیضاح کرد و در یک اقدام تنبیهی در یک مصوبه جدید دوباره قیمت‌گذاری خودرو را به شورای رقابت واگذار کرد که معنی این مصوبه این است که خودرو سازان در تعیین قیمت دخالت کنند.

*ضرورت نقش آفرینی خودرو سازان در تعیین قیمت

تصمیم مجلس برای واگذاری تعیین قیمت خودرو به شورای رقابت از نظر کارشناسی خالی از ایراد نیست زیرا بدون حضور و نقش آفرینی تولیدکنندگان تعیین قیمت خودرو بی معنی است. خودرو ساز که هزینه گزافی برای تولید خودرو می پردازد حتما باید یک عنصر مهم در تعیین قیمت باشد، در غیر اینصورت با مشکلات جدی در تامین نقدینگی و دوباره کاهش تولید مواجه خواهد شد که نتیجه اش باز بر هم خوردن تعادل در عرضه و تقاضای خودرو و نهایتا افزایش قیمت مجدد خودرو است.

از طرف دیگر از آنجا که خودرو یک کالای انحصاری است، حذف شورای رقابت از قیمت گذاری هم اشتباه است و حتما باید نظارتی از سوی یک نهاد مسئول روی نحوه قیمت گذاری خودرو توسط تولیدکنندگان و بازار وجود داشته باشد اما نکته مهم این است که تصمیمات خلق الساعه و بدون پشتوانه که یک روز قیمت گذاری را به شورای رقابت می دهند، روز دیگر کار را به تولید کننده واگذار می کنند سپس هر دو بازار را رها می کنند و تعیین قیمت دست دلالان و سایت های خودرویی در فضای مجازی می افتد از مشکلات اصلی سیاستگذاری و اجرا در صنعت خودرو است که هزینه های سنگینی برای این صنعت خواهد داشت.

دستاورد مهم بی ثباتی سیاست در قیمت گذاری، بی اعتمادی مردم به دولت خواهد شد که نمی دانند بالاخره خودرو بخرند یا نه ؟ و این همان اتفاقی است که امروز با آن مواجه هستیم که دود آن به چشم همه می رود و خسارت آن را خودرو ساز ، دولت و مردم با هم باید بدهند.

*عدم ثبات قیمت در بازار

مؤتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو درباره علت کاهش قیمت قیمت خودرو می گوید، قیمت‌ ها به صورت لحظه‌ای در حال ریزش است. هر چند عده‌ای در مقابل کاهش قیمت‌ مقاومت می‌کنند و قصد دارند خودرو خود را با نرخ بالا بفروشند اما خریداری وجود ندارد. در حال حاضر خریداران در شوک علت کاهش قیمت خودرو هستند و حدس می زنند قیمت ها کاهش بیشتری داشته باشد لذا خرید نمی کنند.

وی پیش بینی کرد به احتمال زیاد روند کاهشی قیمت خودرو در بازار ادامه داشته باشد به طوری که هر روز شاهد کاهش یک تا ۳ میلیون تومانی قیمت خودرو های داخلی باشیم. روی قیمت بازار به هیچوجه نمی توان حساب کرد و هر روز یا هر ساعت ممکن است اتفاق عجیب و غریبی درباره کاهش یا افزایش قیمت روی دهد و بازار کاملا بی ثبات و غیر قابل پیش بینی است .

*کنترل قیمت در فضای مجازی

برخی از نمایشگاه داران نیز معتقدند علت دیگری که می تواند عامل کاهش قیمت خودرو باشد، کنترل قیمت های کاذب در سایت های خودرویی است. چند سایت مهم که نقش قیمت سازی را داشتند، پس از این که فعالیتشان متوقف و سپس کنترل شد، باعث گردید با حذف قیمت های کاذب، قیمت خودرو در بازار را مهار کند. رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو این مطلب را تائید می کند و می گوید، گروه‌هایی که تعداد زیادی خودرو داشتند، خودروهای خود را در سایت‌ های فروش کالا با قیمت ‌های دروغین عرضه می کردند و با این کار قیمت خودرو را کاملا کاذب افزایش می دادند .

*جمع بندی

کارشناسان بازار معتقدند چند روزی باید منتظر ماند تا مصوبه مجلس برای واگذاری مجدد قیمت گذاری به شورای رقابت کاملا تاثیر خود را بر بازار بگذارد و ببنیم آیا خودرو سازان از ورود شورای رقابت به امر قیمت گذاری استقبال خواهند کرد یا نه ؟ تا قیمت های واقعی خودرو در بازار به دست آید لذا خریدار و فروشنده واقعی خودرو نباید در فضای روانی شایعه و جو سازی اقدام به خرید و فروش خودرو کنند چون ممکن است دچار خسارت شوند . مردم باید با اطلاع کافی از وضعیت بازار و تحقیق کامل اقدام به خرید و فروش نمایند.

پاسخ دادن