خودرو در رکود کامل بازار گران می‌شود!

اقتصاد برتر

در حالیکه بازار خودرو در رکود کامل قرار دارد، شورای رقابت روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت قصد دارد قیمت خودرو را گران کند.!

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

یک عضو شورای رقابت با اعلام اینکه در شرایط فعلی افزایش قیمت خودرو منطقی نیست، گفت: شورای رقابت روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت تصمیم نهایی درباره تغییر قیمت خودرو‌ را اعلام خواهد کرد.

براساس دستورالعمل شورای رقابت قرار است در ۴۶۲ امین جلسه این شورا موضوع اصلاح قیمت خودرو بررسی شود، در طول دو هفته اخیر موضوع قیمت خودرو در دستور کار شورای رقابت قرار داشت اما هنوز این شورا به توافقات لازم دست پیدا نکرده و قرار است در جلسه فردا تصمیم نهایی را درباره تعیین تکلیف قیمت خودرو اعلام کند.

آنطور که مجتبی رضاخواه یکی از اعضای شورای رقابت می‌گوید، قرار است در جلسه روز دوشنبه تصمیم لازم برای تغییر قیمت خودرو اتخاذ شود.

 البته این عضو شورای رقابت معتقد است درشرایط فعلی افزایش قیمت خودرو منطقی نیست و باید این موضوع به اوایل تیرماه موکول شود.

رضاخواه با اعلام اینکه چندین سناریو برای تغییرات قیمت خودرو در شورای رقابت مطرح شده است، افزود: یکی از این پیشنهادات این بود که افزایش قیمت‌ها مشمول خودروهای پیش فروش نشده و در خودروهایی که در طرح پیش فروش‌های جدید به فروش می‌رسند اجرایی شود.

این عضو شورای رقابت تصریح کرد: به اعتقاد بنده با توجه به ریزش قیمتها در بازار خودرو و قیمت ارز افزایش قیمت خودرو در شرایط فعلی معقول نبوده و باید این موضوع را فعلا از دستور کار شورای رقابت خارج کرد. وی با اعلام اینکه در سه ماه اخیر روند کاهشی قیمت خودرو در بازار بوجود آمده است، گفت: بنده با افزایش قیمتها مخالف هستم و در جلسات گذشته شورای رقابت نیز این موضوع را اعلام کردم. به اعتقاد من افزایش قیمتها ان هم در شرایطی که بازار با ریزش قیمت ارز روبروست منطقی به نظر نمی رسد.

پاسخ دادن