خودرو کی وارد بورس می شود؟

با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این درک رسیدند که قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان‌پذیر نیست و درحال‌حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اقتصاد نیوز، حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالا درباره ورود معاملات خودرو به بورس کالا اظهار داشت: ورود خودرو به بازار سرمایه طرح مجلس بوده و نمایندگان در حال پیگیری این موضوع هستند. وی درباره زمان اجرایی شدن این طرح مجلس گفت: در مجلس کمیسیون صنایع نقطه نظراتی درباره اصلاح طرح اولیه داشتند و به همین دلیل در حال بررسی است و اجرایی شدن آن به زمان تصویب این طرح در مجلس بستگی دارد.

مدیرعامل بورس کالا همچنین با اشاره به انتقادات کارشناسان و مسئولان از جمله وزیر اقتصاد به دستوری بودن قیمت‌ ها در بورس گفت: با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این درک رسیدند که قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان‌پذیر نیست.  درحال‌حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.

وی همچنین با اشاره به عرضه ظرفیت‌های صنعت حمل‌ونقل ریلی در بورس کالا تصریح کرد: از این پس این امکان برای صاحبان کالا فراهم خواهد بود که تیکت‌های حمل‌ونقل یا حواله‌های حمل‌ونقلی در بخش ریلی را با بهترین قیمت در بورس خریداری کنند و حمل‌ونقل محصول و بار خود را با قیمت رقابتی انجام دهند. در این بستر معاملات هم به شکل مناقصه و هم شکل مزایده امکان‌پذیر است.

پاسخ دادن