خوش خدمتی اینستاگرام به آمریکا و اسرائیل

اقتصادبرتر

صفحه انگلیسی سایت رهبرانقلاب دقایقی قبل توسط اینستاگرام بسته شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، در ادامه مسدودسازی حساب‌های کاربری برخی مسئولین و سرداران سپاه و افراد منتسب به فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط شبکه اجتماعی اینستاگرام، صفحه رسمی «سرلشکر محمدعلی جعفری»، فرمانده کل سپاه توسط این شبکه اجتماعی مسدود شد. همچنین امروز اینستاگرام، صفحه های «سرلشکر قاسم سلیمانی» ، سردار پاکپور، سردار سلامی را نیز مسدود کرد. در همین حال صفحه‌های اینستاگرام محمدباقر قالیباف، سردار کمالی و عزت الله ضرغامی نیز مسدود شده است.

اینستاگرام صفحه انگلیسی سایت رهبر انقلاب را مسدود کرد

گفتنی است این مسدودسازی ها پس از عملیاتی شدن اقدام آمریکا بر ضد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گردیده است. این اتفاق در حالی رخ داد که پیشتر نیز شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویر مربوط به حضور نیروهای حشدالشعبی برای کمک به سیل زدگان در خوزستان را نیز حذف کرده بود.

همراهی اینستاگرام با سیاست آمریکا علیه سپاه

طبق قوانینی که اینستاگرام درباره فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی منتشر کرده است «مطالب ارسالی نباید دارای محتوای خشونت‌آمیز، برهنگی و یا حتی نیمه برهنگی، تبعیض‌آمیز، غیر قانونی، دشمنی و کینه‌توزی و مخصوصا جنسی و پورنوگرافی باشند» که در این صورت یا پست ارسال شده حذف و یا اکانت کاربری غیرفعال می‌شود. طبق همین بند اینستاگرام بسیاری از کاربری‌ها و پست‌های ارسال شده می‌بایست در معرض حذف یا حداقل سانسور قرار بگیرند که اما این اتفاق معمولا رخ نمی دهد.

بنابراین از اقدام اخیر این شبکه اجتماعی می‌توان چنین تعبیر داشت که حذف کاربری مقامات نظامی به نوعی می‌تواند یک رفتار سیاسی تلقی شود و طبق همین تصمیم سیاسی اقدام به حذف کاربری و پست‌هایی می‌کنند که عملا نه مروج خشونت بوده و نه متعلق به افراد خشن ، خطرناک یا تروریست است.

یک مدیر ارشد شبکه اجتماعی اینستاگرام بسته شدن حساب برخی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تایید کرد.

اینستاگرام عنوان کرده است: “ما تحت محدودیت‌های قوانین تحریم‌های ایالات متحده عمل می‌کنیم. با مقامات دولتی مرتبط همکاری می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تعهدات قانونی‌مان، از جمله مربوط به تعیین سپاه [به عنوان سازمان تروریستی خارجی] را رعایت می‌کنیم.”

حسین الله کرم در واکنش به مسدود شدن حساب کاربری سردار سلیمانی و سپاه پاسداران در اینستاگرام گفت: وقت فیلتر اینستاگرام فرا رسیده است.

*اقتصادبرتر-نظر شما خواننده محترم درباره این مطلب چیست؟

پاسخ دادن