خیزش موج چهارم از موج‌های قبلی خطرناک تر است

پزشکان فعال در بیمارستان‌های تهران که با موج سنگین مراجعان به مراکز درمانی مواجه هستند می‌گویند، خیزش جدید کرونا در موج چهارم از موج‌های قبلی خطرناک تر است.

تهران اقتصاد برتر – ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

از روز دوشنبه تهران و شش شهر بزرگ دیگر قرمز کرونایی شدند. شهر‌های تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان امروز ۱۶ فروردین در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت.

ابتلای خانوادگی به کرونا به‌دلیل میهمانی‌ها افزایش یافته است. ویروس کرونا انگلیسی که آثار شدیدتری دارد علاوه بر بزرگسالان، کودکان را نیز مبتلا می‌کند. همه پزشکان توصیه می‌کنند بهترین راه پیشگیری از ابتلای به کرونا، مراقبت‌های فردی و رعایت دستورالعمل‌های کرونایی است.

ستاد مقابله با کرونا می‌گوید، ۴۲ شهرستان شامل ۷ مرکز استان از روز دوشنبه در وضعیت قرمز قرار گرفتند. ۵۴ شهرستان از جمله ۶ مرکز استان (اردبیل، بجنورد، کرمان، رشت، همدان و یزد) از دوشنبه نارنجی شدند. هم‌اکنون ۸۸ شهرستان قرمز، ۱۳۹ شهرستان نارنجی، ۱۹۸ شهرستان زرد و ۲۳ شهرستان آبی هستند.

موج چهارم کرونا با سرعت در حال پیشرفت از نیمه غربی به سمت نیمه شرقی کشور است.

استفاده از ماسک، خودداری از دورهمی و مراسم عروسی و سوگواری ضروری است. استفاده از وسایل نقیله عمومی پر ازدحام، خوردن غذا در رستوران و حضور در اماکن پرجمعیت و بخصوص سرپوشیده از عوامل اصلی انتقال کرونا است.

پاسخ دادن