دارایکم از فردا در پرتفو می‌نشیند

صندوق ETF یا قابل معامله در بورس یعنی چه؟
واسطه گری مالی

صندوق قابل معامله بورسی دولت موسوم به صندوق واسطه‌گری مالی یکم از فردا اول تیر ماه به نام نماد دارایکم در بورس باز می‌شود و افراد می‌توانند ارزش آن را در پرتفوی خود ببینند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۱ خرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر عباس معمارنژاد، معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی، در مورد واحدهای صندوق واسطه گری مالی یکم که قرار بود از اول تیرماه وارد معامله شود، گفت: واحدهای اولین صندوق قابل معامله بورسی دولت موسوم به صندوق واسطه‌گری مالی یکم از روز چهارشنبه ۴ تیر ماه ۹۹ در بورس قابل خرید وفروش می‌شود؛ البته از فردا اول تیرماه نماد آن به نام دارایکم در بورس باز می‌شود و افراد می‌توانند ارزش آن را در پرتفو (ترکیب سهام) خود ببینند.

از چهار تیر دارایکم قابل معامله می‌شود

معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اینکه از ۴شنبه واحدهای صندوق واسطه‌گری قابل معامله است هر کسی می‌خواهد آن را بخرد یا بفروشد باید اول کد بورسی بگیرد و در سامانه سجام ثبت‌نام کند.

جمع‌آوری ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان پول از صندوق دارایکم

معمارنژاد در مورد آخرین آمار از صندوق گفت: ۳و نیم میلیون نفر برای خرید واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی یکم ثبت‌نام کردند که در ابتدا ۶۱۰۰ میلیارد تومان واریز کرده بودند اما از این مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان تکراری بود و در نهایت ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان پول از طریق این صندوق جمع‌آوری شد و واحدهای این صندوق را فقط افراد حقیقی خریداری کردند. البته از روز چهارشنبه که واحدهای این صندوق در بورس قابل خرید وفروش می‌شود هم افراد حقیقی و هم حقوقی می‌توانند آن را خرید و فروش کنند.

ارزش ۲۰ هزار تومانی هر واحد صندوق

وی در مورد ارزش واحدهای صندوق واسطه گری مالی گفت: طبق آخرین آمار ارزش هر واحد ۱۰ هزار تومانی آن به بیش از ۲۰ هزار تومان ،یعنی بیش از دو برابر، افزایش یافته است.

صندوق بعدی در راه است

معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد واگذاری ETF بعدی گفت: صندوق بعدی که پالایشی است، در تیر ماه ارائه می‌شود.

#دارایکم #ETF

پاسخ دادن