دارا دوم خوب یا بد ؟

صندوق دارا دوم

یک کارشناس بورس در خصوص عرضه دارا دوم در بازار سرمایه اظهار کرد: عرضه دارا دوم در بازار بورس با تمام نقض‌هایی که دارد، اما همچنان مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، علی حیدری کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: ورود دارا دوم به بازار سرمایه، مسکن خوبی برای شرایط فعلی اقتصاد کشور است. این دولت با وجود تمام نقض‌هایی که دارد، کمبود نقدینگی خود را با استقراض از بانک مرکزی جبران نمی‌کند و به فروش دارایی‌ها روی آورده است.

حیدری عنوان کرد: بازار سرمایه در مقابل نرخ تورم رشد داشته است و با توجه به افزایش نرخ تورم در کشور، دارایی مردم در این بازار ذوب نشده است.

وی افزود: در شرایط فعلی بازار سهام تنها بازاری است که می‌توان در آن، به اندازه تورم و یا بیشتر از آن به سود رسید و این نوعی تفاهم نانوشته میان مردم و دولت است.

وی اظهار کرد: در وهله اول عرضه دارا دوم، با ضعف نرم افزاری بازار سهام روبه رو است و مرحله دوم، عدم توافق در لایه‌های دولت است و با افزایش قیمت نفت که این روز‌ها شاهد هستیم، به نظر می‌رسد که وزارت نفت مصمم شده است که به هر طریقی، مشکل نقدینگی کشور را با افزایش قیمت نفت جبران کند.

حیدری در ادامه ابراز کرد: اگر فروش این اموال در کشور سبب ایجاد طرح‌های عمرانی شود و یا اینکه دولت بتواند در حیطه اقتصادی رونق ایجاد کند، بسیار خوب و به نفع اقتصاد کشور خواهد بود.

پاسخ دادن