دانمارک مانع اصلی خط لوله گاز روسیه به اروپا

اقتصاد برتر

دانمارک پیش از این برای عبور خط لوله گاز Nord Stream 2 به رهبری روسیه چراغ سبزنشان داد تا از آبهای این کشورعبور کند اما تأخیر در اعطای مجوز توسط کپنهاگ مهمترین مانع برای اجرای به موقع این پروژه بوده است.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۰آبان ۹۸

به گزارش #اقتصاد_برتربه نقل ازآژانس انرژی دانمارک در بیانیه مطبوعاتی خود گفت: “آژانس انرژی دانمارک مجوز ساخت Nord Stream 2 AG را برای ساخت بخشی از خطوط لوله گاز طبیعی Nord Stream 2 در محدوده قاره دانمارک در جنوب شرقی بورنولم در دریای بالتیک داده است.”

این آژانس انرژی توضیح داد که مجوز مطابق تعهدات دانمارک طبق کنوانسیون سازمان ملل در مورد قانون دریا اعطا شده است.

دانمارک موظف است تا ساخت خطوط لوله حمل و نقل با توجه به منابع و محیط زیست و در صورت لزوم واگذاری  مسیری که خط لوله باید گذاشته شود باتوجه به تعهدات زیستی این کشور صورت گیرد.

آژانس اعلام کرد نتیجه تصمیم نهایی این است : “مسیر جنوب شرقی در محدوده قاره از مسیر شمال غربی ترجیح داده شده است” چون کوتاه ترین مسیر است. این کمترین خطر و تأثیر را از منظر محیط زیست و ایمنی فراهم می کند و بنابراین انتخاب مطلوب است.

خط لوله زیر زمینی که برای انتقال گاز طبیعی روسیه به آلمان و سایر مشتریان اروپایی طراحی شده است ، قرار است تا پایان سال پایان یابد. سال گذشته بخش های دریایی و زمینی این خط لوله از طرف آلمان به طرف آلمان وصل شد و یک ترمینال گیرنده در حال حاضر در آنجا در حال ساخت است. روسیه تخمین زده است که نزدیک به دو سوم خط لوله گاز طبیعی Nord Stream 2 را در انتهای دریای بالتیک به پایان رسانده است.

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت

پاسخ دادن