معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری پسری که پس از قرار ملاقات با دختری ۱۳ ساله وی را مورد آزار واذیت قرار داده بود، خبر داد.

تهران- اقتصاد برتر- ۲ اسفند ۹۵

در تاریخ ۱۹ بهمن ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۴ عباس آباد به مأموران گفت که دختر ۱۳ ساله‌اش توسط جوانی به نام امیر که هیچگونه اطلاعاتی از وی ندارند، مورد سرقت و آزار و اذیت قرار گرفته است که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آزار و اذیت و به دستور رئیس شعبه هشتم دادگاه کیفری یک تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش متوجه شدم که دخترم شدیدا دچار افسردگی شده است، مسئله را با تحقیق و گفت‌وگو از وی جویا شدم و متأسفانه متوجه شدم که توسط جوانی به ‌نام امیر که هیچگونه شناختی از وی و خانواده اش نداریم، مورد سرقت و نهایتا آزار و اذیت قرار گرفته است.

دختر شاکی پرونده نیز که به همراه پدر و مادرش در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ حاضر شده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در فضای اینستاگرام در حال چرخیدن بودم که به صورت کاملا اتفاقی، صفحه‌ای متعلق به جوانی به‌نام امیر که تصویر خودش را نیز بر روی پست خود گذاشته بود، دنبال کردم. چند روز اول ارتباط ما صرفا در حد پیام دادن و فرستادن چند عکس برای یکدیگر بود تا اینکه امیر از من خواست تا با یکدیگر ملاقات کنیم و من هم درخواست او را قبول کرده و با او قرار ملاقات گذاشتم.

دختر نوجوان ادامه داد: در ساعت ۲۰:۳۰ روز نهم بهمن ماه در محدوده سیدخندان با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم؛ اما امیر در همان جلسه و پس از کشاندن من به مکانی خلوت، با تهدید مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از آن با سرقت گوشی تلفن همراهم از محل متواری شد.

در شرایطی که هیچگونه اطلاعات دقیقی در خصوص متهم پرونده وجود نداشت، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی امیر ۱۹ ساله در منطقه سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری شدند که با شناسایی تصویر امیر از سوی دختر نوجوان، آنان در تاریخ ۲۸ بهمن ماه وی را دستگیر کرده و گوشی تلفن همراه متعلق به شاکی پرونده نیز از وی کشف شد.

 امیر . س که از سال ۱۳۸۵ و پس از متارکه پدر و مادرش، به همراه مادرش زندگی می‌کرد پس از انتقال به اداره شانزدهم صراحتا به سرقت از دختر نوجوان و آزار و اذیت شیطانی وی اعتراف کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: پلیس همواره تاکید کرده که فضاهای مجازی و شبکه‌های ارتباطاتی همچون تلگرام، اینستاگرام و …، در صورت عدم ارائه آموزش کافی و نظارت کافی از سوی خانواده ها می تواند به فضایی بسیار پرخطر برای گروه های سنی نوجوان و جوان به‌ویژه برای دختران تبدیل شود؛ ضمن آنکه اساسا در دسترس بودن چنین شبکه‌هایی برای گروه سنی پرخطر جامعه و استفاده خصوصی از این شبکه‌ها به هیچ عنوان از سوی پلیس به خانواده‌ها توصیه نمی‌شود.

مکرم با بیان اینکه  متهم پرونده با قرار قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر جرایم مشابه با توجه به دلایل و مستندات به‌دست آمده در تحقیقات اولیه در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است، گفت: تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

*برنا

پاسخ دادن