درخواست داوطلبان برای تعویق دوباره کنکور ارشد ۹۹

کرونا و کنکور
اقتصاد برتر

در پی مشکلات پیش‌آمده و نامشخص بودن زمان امتحانات پایان‌ترم دانشجویان دوره کارشناسی، پیشنهاد داوطلبان درخصوص تعویق کنکور ارشد ۹۹ به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر فاطمه زرین آمیزی درباره درخواست داوطلبان کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری برای تعویق مجدد این ۲ آزمون، اظهار داشت: ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا برای تعویق در برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد، دکتری و سراسری ۹۹ تصمیم گیری می کند.

وی افزود: اگر نظر این ستاد تعویق مجدد در برگزاری باشد، سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری، این کار را انجام می دهد؛ در غیر این صورت، آزمون ها بر اساس برنامه زمانی تعیین شده برگزار می شوند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: در نهایت بعد از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در مورد ۲ آزمون کارشناسی ارشد و دکتری و شورای سنجش و پذیرش آزمون سراسری در مورد زمان برگزاری این کنکورها تصمیم گیری می کنند.

زرین آمیزی تاکید کرد: داوطلبان این کنکورها شکایات و پیشنهادات خود را درباره آزمون ها برای سازمان سنجش ارسال می کنند که همکاران این سازمان این موارد را در قالب یک نامه با ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا مطرح کردند.

وی با بیان اینکه تمام تعویق هایی که تاکنون برای کنکورها اتفاق افتاده است بر اساس اعلام این ستاد به سازمان سنجش آموزش کشور بود، تاکید کرد: سازمان سنجش آموزش کشور هر چند مجری است اما در جهت نفع داوطلبان کار می کند و در این موارد هم کاملاً تابع ستاد مقابله با کرونا است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آمادگی این سازمان برای به تعویق انداختن آزمون های سراسری و اعلام نتایج تا قبل از شروع سال تحصیلی آینده، تاکید کرد: فشار روی همکاران سازمان سنجش زیاد است اما برنامه ریزی برای اعلام به موقع نتایج در حال انجام است که به سال تحصیلی آینده برسد.

پیش از شیوع ویروس کرونا در کشور، قرار بود کنکور دکتری ۹۹ روز جمعه ۹ اسفند ماه و کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه برگزار شود اما با اعلام ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا این آزمون ها به تعویق افتاد و زمان آزمون دکتری روز جمعه ۹ خرداد و زمان آزمون کارشناسی ارشد در روزهای ۲۲ و ۲۳ خردادماه اعلام شده است اما به نظر می رسد اعتراضات داوطلبان بر تعویق مجدد این ۲ کنکور اثرگذار باشد.

آخرین خبر از تغییرات زمان برگزاری سه آزمون سراسری ۹۹

29 نظر از مردم

 1. با سلام خدمت همه عزیزان، ای کاش با این کیفیت نامناسب اموزش مجازی اصلا امکان مطالعه وجود نداره، لطفا تاحد امکان به تاخیر بی اندازید و بعد از امتحانات دانشگاه برگزار کنید.

 2. با عرض سلام خدمت ‌شما
  ببخشید این ازمونارو با تاخیر برگزار میکنید
  ازمون وکالتو مشاوران حقوقی با قضاوت زمان این ازمون ها هم با تاخیر برگزار میشه در مورد زمان این ازمون ها هم ی حرفی بگین تو بلا تکلیفی موندیم.

 3. من از همه رؤسا و مسؤلین تقاضا میکنم این آزمون ها رو به تعویق بیاندازند چون واقعا شرایط کنکور تو اوضاع بحرانی کرونا سخته اولا روحیه دانشجوها رو به خطر میندازه دوما ترس و دلهرش مانع پیشرفت تو کنکور رو میگیره خیلی سخته خیلی

 4. لطفا فقط تایم رو مشخص کنید و قطعی کنید و ما رو از این بلاتکلیفی دربیارید، کلی کار عقب مونده دارم ک همش رو گذاشته بودم بعد کنکور الان نمیدونم ب اونها برسم یا بخونم.
  قرار بود چهاردهم قطعی کنن اما نه اخبار رو تائید میکنن نه تکذیب.
  واقعا این شرایط خسته کننده ست

پاسخ دادن