درگذشت بازیگر نقش ابن ملجم بر اثر کرونا

«کریم اکبری مبارکه» بازیگر سینما و تلویزیون بر اثر کرونا دار فانی را وداع گفت و نقش ماندگارش در سریال امام علی و مختارنامه را از خودش به یادگار گذاشت.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما، «کریم اکبری مبارکه» بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در ۶۸ سالگی بر اثر کرونا دار فانی را وداع گفت.

پیام تسلیت رئیس رسانه ملی

رئیس رسانه ملی در پیامی درگذشت کریم اکبری مبارکه، هنرمند پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما را تسلیت گفت.

پیام تسلیت رئیس رسانه ملیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، متن این پیام به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت کریم اکبری مبارکه، هنرمند پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما را به خانواده آن مرحوم، دوستان و جامعه هنری تسلیت می‌گویم. بی‌شک نقش‌هایی که اکبری مبارکه عزیز در این مدت هنرمندانه خلق کرد، در ذهن علاقه‌مندان به هنر نمایش ماندگار شده است؛ به‌ویژه نقش‌های خاصی که در دو سریال اثرگذار امام علی (ع) و مختارنامه ایفا کرد. از درگاه خداوند تعالی برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

«مختارنامه» و «امام علی» سریال‌های تلویزیونی اند که بازی اکبری مبارکه در آن‌ها در نقش «بن شمیط» و «ابن ملجم» ماندگار شد. او در سریال‌ «بچه‌مهندس» در نقش «صورت‌زخمی» هم درخشید.

اکبری مبارکه در سینما در فیلم‌هایی همچون «مرگ یزدگرد»، «مسافران»، «چند می‌گیری گریه کنی»، «روزهای زندگی» و «قندون جهیزیه» به ایفای نقش پرداخته بود.

او در تئاتر هم فعال بود و بیش از ۲۰ نمایش بازی کرد که آخرین آن‌ها باغ آلبالو (۱۳۹۵) به کارگردانی اکبر زنجان‌پور بود.

*اقتصادبرتردرگذشت این بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون را به خانواده اکبری مبارکه و هنردوستان تسلیت می‌گوید.

پاسخ دادن