دریافت حق الزحمه جایگاه‌دار از مصرف کننده!

دریافت حق الزحمه جایگاه‌دار از مصرف کننده!
اقتصادبرتر

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت از دریافت حق الزحمه ۱۵۰ تا ۱۰۰ تومانی هر لیتر بنزین از مصرف کننده خبر داد و گفت: احتمالا افزایش کارمزد جایگاه‌داران از اول مهر اجرایی خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس پرس، هوشنگ عطاپور درباره وضعیت جایگاه‌ها و عرضه سوخت بعد از اجباری شدن استفاده از کارت شخصی به ایلنا، گفت: وضعیت جایگاه‌ها کماکان مانند گذشته بوده و کسانی که کارت ندارند می‌توانند از کارت جایگاه‌دار استفاده کنند و مشکلی از این بابت نیست.

وی افزود: برخی کارت‌ها به دلیل تغییر آدرس و یا خودرو در اداره پست مانده‌ و یا اینکه دارنده خودرو اقدام به دریافت کارت نکرده اما در هر صورت جایگاه‌دار با مردم همکاری می‌کند و طبق سهمیه‌بندی، دارنده خودرو برای نوبت اول می‌تواند تا ۳۰ لیتر سوخت‌گیری کند و اگر سفر طولانی شود می‌تواند از جایگاه‌های دیگر سوخت دریافت کند.

این مقام مسئول با اشاره به قانون بودجه ۹۸ مبنی بر دریافت حق الزحمه جایگاه‌دار از مردم ادامه داد: درحال حاضر بابت سوخت، یارانه پرداخت می‌شود به همین دلیل دولت به دنبال سهمیه‌بندی است و بر اساس تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸ ، درصدی از ارزش ریالی فرآورده را می‌توان از مصرف کننده دریافت کرد.

عطاپور با اشاره به تاکید دولت و مجلس مبنی بر گران نشدن بنزین افزود: تکلیف قانونی است که جایگاه‌داران حق‌الزحمه را از مردم بگیرند. بنابراین دریافت حق‌الزحمه لیتری ۲۰۰ تومان پیشنهاد و متقاعد شده اند ۱۵۰ تا ۱۰۰ تومان بابت هر لیتر از مصرف کننده دریافت شود. مجلس تکلیف کرده قیمت بنزین گران نشود، سهمیه‌بندی هم اعمال نشود اما باید دید اگر نرخ بنزین تغییر نکند آیا مردم آمادگی پرداخت لیتری ۱۰۰ تا ۲۵۰ بابت حق‌الزحمه جایگاه‌دار را دارند یا خیر؟

وی گفت: دولت در واگذاری تصدی‌گری تکلیف دارد و وزارت نفت تلاش می‌کند فعالیت‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند اما مشارکت بخش خصوصی و وزارت نفت باید با همراهی مردم باشد. طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸ کارمزد جایگاه‌دار در جایگاه‌های بین شهری ۱۵ درصد، جایگاه‌های دورتر و حومه ۲۰ درصد و در جایگاه‌های پرفروش و داخل شهر ۱۰ درصد است.

عطاپور گفت: احتمالا افزایش کارمزد جایگاه‌داران از ابتدای مهر اجرایی خواهد شد.

پاسخ دادن