در آتش‌سوزی پژو۴۰۵ در ایران مقصر نیستیم

مدیرعامل پژو در واکنش به مقصربودن پژو در آتش‌سوزی پژو۴۰۵ در ایران طی سالهای گذشته گفت: نه، قصوری از جانب پژو نبوده است. اگر نقصی در قطعه وجود داشته باشد سریعاً آن را با شریک ایرانی حل خواهیم کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ بهمن ۹۵

ژان کریستف کمار قائم‌مقام مدیرعامل پژو و معاون آفریقا و خاورمیانه پژو امروز در نشستی خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر “شما در همایش امروز تأکید کردید که برخی از قطعه سازان ایرانی در رده جهانی قرار دارند، با در نظر گرفتن این مطلب چرا هنوز به قطعه سازان ایرانی اعتماد ندارید و به‌خلاف برنامه‌ها که قرار بود تولید ۲۰۰۸ با ۴۰ درصد ساخت داخل آغاز شود چرا با ۲۰ درصد ساخت داخل تولید خواهد شد؟”، اظهار داشت: ما امروز در یک فرایند ۸ماهه قرار داریم و داخلی سازی قطعات قرار است به‌تدریج انجام شود.

وی با اشاره به اینکه مسئله قطعه‌سازی و رعایت استاندارد مهم است، گفت: هدف بومی‌سازی ۷۰درصدی است اما این امر یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و باید به‌تدریج انجام شود.

قائم‌مقام مدیرعامل پژو در خصوص میزان سرمایه گذاری پژو در ایران نیز افزود: براساس قرارداد منعقده میان این شرکت و ایران خودرو ما حدود ۴۰۰ میلیون یورو در ایران سرمایه‌گذاری خواهیم کرد، باید تأکید کنم پژو بزرگترین سرمایه‌گذار خارجی است که در صنعت خودروی ایران سرمایه گذاری کرده است، باید ایرانی‌ها یواش یواش به حضور ما عادت کنند.

کمار در خصوص نحوه همکاری پژو با خودروسازان ایرانی در صورت بازگشت تحریم‌های بین المللی، گفت: چند هفته پیش وزارت خارجه بیانیه‌ای صادر و حمایت جامعه جهانی را از برجام اعلام کرد. البته باید تأکید کنم ما بسیار متعهد و جدی هستیم تا همکاری خود را با ایران ادامه و توسعه دهیم.

وی در ادامه با بیان “طی ۲ سال اخیر ۲۵ مرتبه به ایران سفر کرده‌ام به‌طوری که هر ماه، یک هفته در ایران بودم”، تصریح کرد: اوضاع تغییر کرده است، باید شریکمان را رودررو در ایران ببینیم، البته محیط فعلی ایران تغییر کرده است. ما اینجا نمی‌آییم که خوش بگذرانیم.

کمار در پاسخ به این پرسش “چرا خودروهای قدیمی و محصولات تاریخ مصرف گذشته مانند پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۸ را به ایران بیاورید و در ایران تولید کنید؟”، گفت: پژو ۳۰۱ فیس‌لیفت که قرار است در ایران تولید شود، هنوز در دنیا عرضه نشده و پلت‌فرم این دو خودرو حداقل تا ۱۰ سال آینده در سبد محصولات پژو باقی خواهد بود. باید تأکید کنم محصولاتی که در ایران تولید می‌شوند به همان کیفیت در بازارهای جهانی هم به فروش می‌رسد و هیچ تفاوتی ندارند.

در ادامه این نشست خبری ژان فیلیپ امپاراتو مدیرعامل پژو در واکنش به اظهار مقصر بودن پژو در آتش‌سوزی پژو ۴۰۵ طی سالهای گذشته، گفت: نه، قصوری از جانب پژو نبوده است.

این مقام مسئول در پژو در پاسخ به یکی از خبرنگاران که گفت طبق گزارش سازمان بازرسی کیفیت، ایراد از قطعات تولیدی شرکت فرانسه بوده است، افزود: ما در فعالیت خود در ایران به کیفیت و رضایتمندی مشتریان توجه ویژه‌ای داریم به‌نحوی که اگر نقصی در قطعه وجود داشته باشد سریعاً آن را با شریک ایرانی حل خواهیم کرد.

*تسنیم

پاسخ دادن