دستور توقف تخلفات ساختمانی مرکز خرید پالادیوم

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خبر از توقف تخریب تخلفمرکز خرید پالادیوم و نقض آرای ماده ۱۰۰ این پاساژ در دیوان عدالت اداری داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ دی ۹۹

عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت : پاساژ پالادیوم دو پرونده و دو رأی قطعی ماده صد دارد. رای قطعی یکی از پرونده‌ها که مربوط به ساختمان اصلی پالادیوم است توسط دیوان عدالت اداری نقض شده و به کمیسیون اول بازگشته که رأی تجدیدنظر صادر شود. در پرونده دوم نیز رای قطعی داشت که اعتراضش در دیوان عدالت اداری به نتیجه نرسید و دستور موقت مبنی بر توقف عملیات اجرایی و تخریب گرفته که همین موضوع موقتا جلوی کار را گرفته است. اما از منظر حقوقی شهرداری باز هم پیگیر است. گلپایگانی گفت : البته فارغ از پرونده پالادیوم رویکردی که طی دو سال گذشته داشتیم این بود که اولا فرایندهایی که منجر به خطا در اجرای ضوابط طرح تفصیلی می‌شود را اصلاح کنیم. به صورت شفاف و روشن اگر باید متقاضی کاری انجام دهد به او اعلام کنیم و اگر خلاف آن انجام داد با او برخورد کنیم. اگر این موضوع به عنوان یک قاعده کلی در شهر تبدیل شود می‌توانیم امیدوار باشیم که اتفاقاتی شبیه پالادیوم دیگر نیفتد. وی گفت : ما تمایل نداریم شهر،شهروندان و سرمایه‌گذار و مالک ساختمانی آسیب ببیند. همه این اتفاقات به ضرر منافع ملی و مصلحت همگانی است.

مرکز خرید پالادیوم تهران، مانند ایران مال یکی از معروف‌ترین مراکز خرید تهران است که در محله زعفرانیه قرار دارد. این مجتمع یک مرکز تجاری است که پذیرای شعبات برندهای لوکس داخلی و خارجی است. رستوران‌های مرکز خرید پالادیوم هر شب خصوصا در ایام پایان هفته مملو از علاقمندانی است که برای صرف غذا به این مرکز می‌روند.

پاسخ دادن